Sztokholm (1)

Rejs po Morzu Bałtyckim „4 stolice”

Rejs po Morzu Bałtyckim „4 stolice”

TALLIN – SZTOKHOLM – Turku – HELSINKI – RYGA – Kowno

Daty: 30.08.-05.09.2024r. 6 dni

Program (Program na charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.)

 0 dzień – Wyjazd z Inowrocławia o 22:00. Wyjazd z Torunia 23:00.

1.dzień – dojazd do Tallina przez Litwę i Łotwę z dłuższym postojem na obiad we własnym zakresie. Przybycie do Tallina w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2.dzień – śniadanie w hotelu. Spacer po tallińskiej starówce z przewodnikiem. Zobaczymy Górne Miasto (Wzgórze Tompea, zamek z wieżą Długi Herman, Katedrę Aleksandra Newskiego, Katedrę Domską, basztę Kiek in de Kok, mury miejskie) i Dolne Miasto (rynek, ratusz, kamieniczki, obwarowania miejskie). Zaokrętowanie na prom. Obiadokolacja na promie (szwedzki bufet). Wypłyniecie do Sztokholmu. Wieczór integracyjny na promie.

3.dzień – śniadanie na statku. Przypłyniecie do Sztokholmu (stolicy Szwecji). Wyokrętowanie. Zwiedzanie miasta: ratusz staromiejski, Plac Królewski, stare miasto Gamla Stan, Muzeum Vasa. Tam zobaczymy XVII-wieczny okręt królewski, który zatonął w 1628 roku w trakcie swojego pierwszego rejsu. Został wydobyty z dna morza i w doskonałym stanie prezentuje się zwiedzającym. Wieczorem zaokrętowanie na prom i wypłyniecie do Turku. Obiadokolacja na promie (bufet szwedzki). Wieczór rozrywki na promie. Nocleg.

4.dzień – śniadanie na statku. Przypłyniecie do Turku. Wyokrętowanie. Turku to najstarsze fińskie miasto oraz historyczna stolica Finlandii. W VI wieku było siedzibą Jana III Wazy i jego żony Katarzyny Jagiellonki. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy zamek Turun Linna, gotycką katedrę, główny plac targowy. Przejazd do Helsinek (stolicy Finlandii). Zwiedzanie miasta, m.in.: budynek Parlamentu, Park Sibeliusa. Spacer po centrum miasta. Tam zobaczymy Plac Senacki z Katedrą Luterańską i pomnikiem cara Aleksandra II, prawosławny Sobór Uspienski. Obiadokolacja. Zaokrętowanie na prom. Wieczór rozrywki na promie i nocleg.

5.dzień – przypłynięcie do Tallina i śniadanie. Wyokrętowanie. Przejazd do Rygi (stolicy Łotwy). Tam zobaczymy kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, protestancką Katedrę NMP, która jest największym kościołem w krajach bałtyckich, Plac Katedralny, Zamek Ryski, Parlament (dawny budynek bractwa inflanckiego), fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową. Dojazd do hotelu docelowego w Kownie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

6.dzień – śniadanie i wymeldowanie z hotelu. Zwiedzanie Kowna z przewodnikiem. Tam zobaczymy Stare Miasto z ratuszem zwanym „białym łabędziem”, katedrę i ruiny zamku kowieńskiego (jedno z miejsc wydarzeń poematu Adama Mickiewicz Konrad Wallenrod), Dom Perkuna (kamienica wg architektury gotyckiej). Wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd na miejsce około północy.

*Cena zależy od ilości uczestników.
42 – 54 uczestników 41- 35 uczestników
2260 zł 2410 zł
Świadczenia:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem (wszystkie przejazdy wg planu)
  • 3 noclegi na statku (kabiny 2-osobowe z łazienkami)
  • 2 noclegi w hotelach (Tallin i Kowno)
  • wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacje
  • zwiedzanie Tallina, Sztokholmu, Turku, Helsinek, Rygi, Kowna
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie TFG i TFP
  • ubezpieczenie NNW

dodatkowo płatne 70 euro/os. (opłaty promowe, zestawy słuchawkowe)

Zaliczka dla zamówień na drugą połowę 2024 roku wynosi 700 zł/750 zł płatne do 20.12.2023

Reszta kwoty 1 miesiąc przed wyjazdem.

Dodatkowe informacje: Na statkach w 2-osobowych kabinach wewnętrznych jest łazienka z umywalką, prysznicem i wc. Powierzchnia kabiny 8m2, urządzone funkcjonalnie, bez okna. Zapewniona jest pościel i ręczniki.