The Burj Khalifa stands in Dubai

PROPOZYCJA WYJAZDU GRUPOWEGO. Dubaj – Szardża– Oman – Abu Dhabi

Dubaj – Szardża– Oman – Abu Dhabi

Data: 2024r.

 

Cena podawana po ustaleniu terminu.Należy mieć przygotowane 60 USD na bilety wstępu i napiwki, płatne pilotowi w pierwszym dniu wycieczki.

Dla chętnych dodatkowy koszt biletu At the Top na wjazd na taras widokowy Burj Chalifa.

 

 

Należy posiadać paszport ważny jeszcze przez 6 miesięcy od daty powrotu.

Świadczenia:

- transport na lotnisko i z powrotem komfortowym autobusem,

- przelot,

- realizacja programu samochodami terenowymi,
- 6 noclegów w hotelu 4*: w pokojach 2-osobowych,

- 1 nocleg na pustyni,

- wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji,

- ubezpieczenie KL i NNW,

- przewodnik polskojęzyczny podczas trwania wycieczki,

- opieka pilota,

- opieka lokalnego rezydenta,

- ubezpieczenie TFG i TFP.

Uwaga. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

 

 

Program wycieczki:

Dzień 1. Zbiórka przy parkingu kina Cinema City, ul. Czerwona przelot bezpośredni do Abu Dhabi. Przejazd na nocleg do Szardży. Zakwaterowanie w hotelu 4*. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2. Śniadanie. Zwiedzanie Dubaju. Zobaczymy najważniejsze atrakcje starej i nowej części miasta. Najpierw spacer po Dubai Marina Mall, nowoczesnej części miasta z widocznym w oddali jednym z najwyższych budynków świata – Burj Chalifa.  Wjedziemy na taras widokowy (124 piętro!) i zobaczymy miasto z góry – prawdziwy cud współczesnej architektury. Podjedziemy również pod słynny hotel w kształcie żagla Burj Al Arab. Przejedziemy taksówką wodną (abrą) na drugą stronę kanału. Odwiedzimy bazar z przyprawami (Spice Souk), gdzie można kupić różne gatunki przypraw, ziół i bakalii oraz bazar ze złotem (Gold Souk), który kusi odwiedzających niezliczoną ilością wyrobów jubilerskich zarówno w arabskim jak i nowoczesnym stylu. Czas wolny na zakupy.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3. Śniadanie. Wyjazd w kierunku Omanu i przejazd do Maskatu, stolicy Omanu położonej malowniczo między turkusowymi wodami Zatoki Omańskiej a pięknymi górami Al-Hadżar. Po drodze czekają nas piękne widoki omańskiej fauny i flory, zachwyci też różnorodność krajobrazu. Spacer po Maskacie. To miasto o prawdziwie orientalnym charakterze. Nie ma tu strzelistych wieżowców, dominuje za to tradycyjna zabudowa. Dlatego Maskat, podobnie jak cały kraj, stanowi wciąż oazę i ostoję bliskowschodniej tradycji. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4. Śniadanie. Zwiedzanie miasta. Maskat jest wyjątkowo rozległy i ciągnie się wzdłuż wybrzeża przez kilkadziesiąt kilometrów. Zwiedzimy Meczet Sułtana Kabusa (najbardziej okazały budynek w Omanie). Kompleks powstał na olbrzymiej powierzchni liczącej aż 416.000 metrów kwadratowych w otoczeniu pięknie zaprojektowanych ogrodów. Sam meczet zachwyca przepychem i pięknem. Zobaczymy też Pałac Al-Am, który stanowi rezydencję królewską. I obowiązkowo targowisko Matrah Suk! Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5. Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w stronę gór. Zobaczymy słynne forty: Fort Nakhal, Fort Bahla. Forty w Omanie to ciekawa historia. Jest ich tutaj kilkaset. Każda miejscowość mogła poszczycić się taką budowlą, ponieważ kraj o tak rozległej linii brzegowej był narażony na częste ataki wrogów. Każdy szejk budował więc forty obronne – skromniejsze lub potężne. Najstarsze pochodzą jeszcze sprzed czasów islamskich. Wizyta w Misfat Al Abriyen – to stara wioska, która jest turystyczną atrakcją. Autentyczne dawne domy wybudowane na starych fundamentach są otoczone przez bujną oazę, na licznych tarasach uprawnych rosną banany, granaty, mango, papaje, cytrusy. Dalej Al Hamra – opuszczona wioska z tradycyjną zabudową w postaci domów z glinianej cegły, z których kilka przekształcono na muzea. Przejazd w okolice najwyższego szczytu Omanu – Jabel Shams (około 3000 m n.p.m.). Spacer w Al Khitaym – nad Omańskim Wielkim Kanionem. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6. Śniadanie. Przejazd na pustynię Wahiba Sands. Po drodze Birkat Al Mouz, czyli Bananowe Jeziorko. Nie sposób się dziwić nazwie, bo to jedna z nielicznych części kraju „zalana” palmami. Spacer po gaju palmowym. A Wahiba Sands to najpopularniejsza omańska pustynia (tysiące metrów kwadratowych złoto-miedzianego piasku naprawdę robi wrażenie i na długo zapada w pamięć). Pejzaż pustyni o wschodzie i zachodzie słońca zapiera dech w piersiach. No i jeszcze ten widok rozgwieżdżonego nieba! Obiadokolacja i nocleg w obozie na pustyni

Dzień 7. Śniadanie. Wyjazd w kierunku morza do miasta Sohar. Dawniej tradycyjnego rybackiego miasteczka o bogatej historii żeglarstwa, teraz centrum przemysłowego Omanu ze względu na port o dużym znaczeniu gospodarczym. Po drodze zobaczymy wąwóz górski o nieskażonej naturze Wadi Tiwi oraz Bimmah Sinkhole, wielki lej krasowy (zagłębienie terenu kształtem przypominające okrąg lub elipsę). Powstał na skutek zapadnięcia się stropu istniejącej tu jaskini. Obiadokolacja w hotelu docelowym w Sohar i nocleg.

Dzień 8. Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd do Abu Dhabi. Zwiedzanie Sheikh Zayed Grand Mosque architektonicznego dzieła sztuki i jednego z najpiękniejszych meczetów na świecie, zbudowanego z białego marmuru. Przejazd przez dzielnicę Al Bateen, gdzie znajdują się pałace rodziny rządzącej w Abu Dhabi. Przejazd na wyspę Saadiyat, gdzie zobaczymy Muzeum Luwr (muzeum sztuki).  Wylot do Polski o 21:00. Przylot do Katowic 00:20.

Dzień 9. Powrót do Torunia w godzinach porannych.