meteory

PROPOZYCJA WYJAZDU GRUPOWEGO.Boska Grecja.

Boska Grecja

2024r.

 

Cena podawana po uzgodnieniu terminu. 

 Cena nie obejmuje biletów wstępu. Płatne pilotowi w autokarze.

ŚWIADCZENIA:

-przejazd nowoczesnym, klimatyzowanym autokarem,

- 8 noclegów w tym 2 noclegi tranzytowe, standard to pokoje 2- osobowe,

-wyżywienie w hotelach: – 8 śniadań i 8 obiadokolacji,

-wycieczki: Meteory, Ateny, Litochoro, Saloniki,

-realizacja programu,

-opieka pilota,

-ubezpieczenie KL i NNW,

-składki na TFG i TFP

  Plan wycieczki:

1 dzień – wyjazd wieczorem. Nocny przejazd w kierunku Serbii.

 2 dzień – dojazd do Belgradu ok. godz. 17:00, przejazd na obiadokolację i nocleg.

 3 dzień – śniadanie. Wyjazd w kierunku Grecji. Powitanie z morzem. Zakwaterowanie w hotelu  w Neoi Poroi u podnóża Olimpu. Obiadokolacja i nocleg.

 4 dzień – śniadanie – dzień typowo rekreacyjny na plaży w malowniczym miasteczku Neoi Poroi, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – śniadanie. Całodniowy wyjazd do klasztorów w Meteorach oraz wizyta w miejscu, gdzie artyści „piszą” ikony. Meteory to niezwykła formacja skalna. Od XI w. mnisi obrali je za swoje miejsce odosobnienia i trzy wieki później rozpoczęli na ich szczycie budowę 24 klasztorów. Dzisiaj tylko część z monastyrów udostępniono zwiedzającym, a dla ich wygody wybudowano schody i pomosty. Reszta z nich pozostaje opuszczona i popada w ruinę. To niezwykłe połączenie cudu natury i arcydzieła architektury zostało uhonorowane miejscem na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień – śniadanie – odpoczynek nad morzem. Po południu wyjazd do miasteczka Litochoro (zobaczymy historyczny wąwóz rzeki Enipeas). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 7 dzień – wczesne śniadanie i wyjazd na całodniową wycieczkę do Aten. Ateny stanowią kolebkę cywilizacji europejskiej, a Akropol to najważniejsze miejsce w Atenach. Zobaczymy Partenon i antyczną Agorę. Przespacerujemy się gwarną ulicą Monastiraki, pełną kawiarenek, restauracji i sklepów. Następnie Plaka – historyczna dzielnica Aten nazywana „sąsiedztwem bogów” ze względu na górujące nad nią wzgórze Akropolu. Jedną z atrakcji Aten jest Parlament Grecji z Grobem Nieznanego Żołnierza, przed którym wartę pełnią ewzoni – gwardziści ubrani w tradycyjny strój (plisowane spódniczki, buty z pomponami, charakterystyczne czapki). W drodze powrotnej zatrzymamy się w Termopilach – miejscu historycznej bitwy między Spartanami a perską armią Kserksesa w 480 roku p.n.e. W 1955 roku wzniesiono tu pomnik przedstawiający spartańskiego hoplitę w pełnym rynsztunku. Obok zobaczymy pomnik słynnego wodza spartańskiego, Leonidasa. Pod Termopilami na współczesnej płycie wyryte są słowa słynnego epitafium Simonidesa: „Przechodniu, powiedz Sparcie, że tu leżymy posłuszni jej prawom”. Powrót do hotelu na późną obiadokolację i nocleg.

 8 dzień – śniadanie – dzień typowo wypoczynkowy. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień – śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Po drodze dwugodzinne zwiedzania Salonik. Miasto Saloniki leży nad Morzem Egejskim i co roku przyciąga wielu turystów. Posiada ogromny port i prowadzącą do niego promenadę z licznymi kawiarenkami i sklepikami. Dojazd do Belgradu. Obiadokolacja i nocleg.

10 dzień – śniadanie – krótkie zwiedzanie Belgradu, m.in. Sobór św. Sawy, spacer po Starówce. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

11 dzień – powrót ok. 12:00.