ksary tunezia

PROPOZYCJA WYJAZDU GRUPOWEGO. TUNEZJA –piękne plaże… i nie tylko. Fascynujące ksary i Sahara.

TUNEZJA –piękne plaże… i nie tylko

Fascynujące Ksary I Sahara.

WYCIECZKA pobytowo- objazdowa.

Data: 2024r.

Cena podawana przy ustaleniu terminu.

 

W cenie:

- przejazd autokarem z Torunia na lotnisko oraz powrót;

- przelot do Tunezji i z powrotem;

- 6 noclegów w malowniczym hotelu minimum 4*, pokoje 2 osobowe;

- wyżywienie – All Inclusive;

- pobyt na pustyni z imprezą wieczorową;

- wycieczki po Tunezji- Tunis, Nabeul, Al – Dżemm, Park Narodowy de Jbil, Madanin;

- ubezpieczenie KL i NNW;

- opieka pilota i rezydenta;

- podatek turystyczny;

- składka na TFG i TFP.

 

Program wyjazdu:

Dzień 1. – Wyjazd z Torunia (godziny zostaną podane później). Przejazd autokarem na lotnisko położone max. do 6 godzin jazdy autokarem. Odprawa i wylot. Zmiana czasu. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny na odpoczynek i rekreację.

Dzień 2. – Wolny dzień na plażowanie w hotelu.  Nocleg.

Dzień 3. – Śniadanie, wyjazd do stolicy Tunezji- Tunisu położonego około 150 km od miejsca naszego pobytu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W drodze powrotnej odwiedzimy znane na całym świecie zagłębie produkcji porcelany. Wyroby ceramiczne, takie jak talerze, dzbanki, kubki i zestawy stołowe to świetna pamiątka z Tunezji. Ich produkcją zajmują się niewielkie fabryczki znajdujące się w miejscowości Nabeul, zobaczymy niezliczoną ilością wyrobów zarówno w arabskim jak i nowoczesnym stylu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4. – Wolny dzień na plażowanie w hotelu.  Nocleg.

Dzień 5.- Śniadanie godz. 08.00. Wyjazd na południe Tunezji o godz. 09.00. Przejazd do Parku Narodowego de Jbil – piaszczysta Sahara oraz malownicze oazy z palmami daktylowymi. Po drodze odwiedzimy miasteczko Al- Dżamm, gdzie znajduje się wspaniały amfiteatr, trzeci co wielkości na świecie, zaraz po Koloseum. Dalsza trasa oraz postoje na sesje fotograficzne. Obiadokolacja na Saharze. Wieczór z ogniskiem i muzyką w Ksarze Ghilane. Nocleg na Saharze.

Dzień 6.– Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie ksarów. Dojazd do miasteczka Madanin - niewielkie miasteczko w Tunezji na głównej drodze prowadzącej do Libii. Słynie ono z dobrze zachowanych ksarów, które wykorzystał George Lucas w filmie Gwiezdne wojny. Ich architektura i kulturowe znaczenie są przy tym atrakcją samą w sobie. Zakupy pamiątek na tzw. soukach, na których można kupić lokalne upominki. Powrót do hotelu ok. 20.00. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Ksar to rodzaj ufortyfikowanej osady bądź spichlerza na zboża i towary, wzniesionej z gliny i kamienia. Często na szlaku karawan na pustyni, czyli pełnił trochę podobną rolę jak karawanseraj choćby w Iranie. Ksary pełniły także formę obronną, więc zewnętrzne części wyglądały trochę jak mury. Berberowie wznosili podobne zabudowania także w innych krajach, choćby w Maroku. Jeden z najbardziej znanych ksarów to Ajt Bin Haddu. Choć w wielu miejscach jest podobny do tych tunezyjskich, to te w Tunezji są dość charakterystyczne, ze względu na ghorfy i ustawienie przypominające plan atrialny z wewnętrznym dziedzińcem.

Dzień 7 - Wolny dzień na plażowanie w hotelu.  Nocleg.

Dzień 8. - Śniadanie, wykwaterowanie, godziny zostaną podane w późniejszym terminie. Transfer na lotnisko, wylot do Polski. Przejazd z lotniska autokarem do Torunia.