Genua

Na majówkę – zasmakuj piękna Italii

Na majówkę – zasmakuj piękna Italii

Genua – San Remo – Portofino – Cinque Terre – Korsyka  – Piza

28.04. – 05.05.2024 (8 dni)

Cena: 2800 złZaliczka w kwocie 1000 zł płatna do 15.02.2024Pozostała kwota płatna do 26.03.2024 r.Wycieczka fakultatywna na Korsykę – koszt 105 euro/os. Deklarację uczestnictwa należy zgłosić przy podpisaniu umowy, ponieważ wiąże się to z wcześniejszą rezerwacją statku. Wycieczka płatna wraz z pozostałą częścią kwoty.

Dodatkowo 35 euro/os płatne pilotowi w dniu wycieczki na wejściówki i zestawy słuchawkowe.

 

Uwaga. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

 Świadczenia:- przejazd wygodnym autokarem zgodnie z programem,- realizacja programu,- 6 noclegów w hotelu,

- wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji,

- zwiedzanie Genui, Pizy z przewodnikiem,

- zwiedzanie San Remo, Portofino, Cinque Terre,

- opieka pilota,

- ubezpieczenie KL i NNW,

- składka z tytułu TFG i TFP.

 

Plan wycieczki:

1. dzień – wyjazd z Torunia o 01:00, parking przy Cinema City ul. Czerwona Droga. Przejazd do Włoch. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu docelowym. Nocleg.

2. dzień – śniadanie. Przejazd do San Remo, spacer po głównym deptaku. To miasto, w którym odbywa się nieprzerwanie od 1951 roku jeden z najstarszych festiwali piosenki w Europie. Tu swoją karierę zaczynali tacy artyści, jak Andrea Bocelli czy Eros Ramazzotti. (Warto wiedzieć! Jedyną Polką, która w roku 1967 wystąpiła na festiwalu, była Anna German). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3. dzień – śniadanie. Zwiedzanie Genui z przewodnikiem. To piękne i ciągle niedoceniane miasto będące jednocześnie stolicą regionu Liguria. Znajduje się tam ważny port morski istniejący od XII wieku. Zobaczymy największe nienaruszone Stare Miasto w Europie. Spacer po krętych, pamiętających czasy średniowiecza uliczkach, które latem pachną bazylią, do tego małe kawiarenki i niezliczone łodzie w porcie – to urok tego miejsca, o którym niejedną historię opowie nam przewodnik. Odpoczynek na plaży, których w samej Geniu jest duży wybór. Wspaniała kuchnia dopełni dnia, np. znane nam pesto alla genovese jest w zasadzie najważniejszym i najbardziej znanym produktem z Ligurii. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4. dzień – śniadanie. Wyjazd do Portofino – miejsca stanowiącego perłę Wybrzeża Liguryjskiego. To małe miasteczko jak z pocztówki, słynące z luksusu i elegancji łączy w sobie romantyzm i nieskończony urok. O miłości w Portofino śpiewał Fred Buscaglione, a w Polsce w latach pięćdziesiątych spopularyzowała tę piosenkę Sława Przybylska z pięknym tekstem Agnieszki Osieckiej. Różne jej wykonania wybrzmiewają do dzisiaj i tym samym czynią Portofino miejscem niemal kultowym. Spacer po miejscowości, odpoczynek nad zatoką otoczoną kolorowymi kamienicami nad którymi wznoszą się góry, wokół bujna roślinność, a w samym centrum miasteczka – luksusowe jachty! To także czas na różnorodną kuchnię Ligurii. Czas na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

5. dzień – śniadanie. Wyjazd do Cinque Terre. To wyjątkowy odcinek Wybrzeża Liguryjskiego zawieszony pomiędzy morzem a górami. Pięć małych miasteczek – Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza i Monterosso al Mare stanowi największą jego atrakcję. Pomiędzy miasteczkami pośród przepięknej przyrody wije się spacerowa trasa zwana Drogą Miłości. Dziś Park Narodowy Cinque Terre znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a Via dell’Amore jest jego integralną częścią. Spacer po miasteczkach. A w lokalnych knajpkach liguryjskie przysmaki, włoskie wino i czas na piękne zdjęcia! Odpoczynek na plaży, bo Cinque Terre oferuje swoim gościom trzy duże plaże z krystalicznie czystą wodą i przyjemnym miejscem do leżakowania. Przejazd do Livorno (niedaleko Pizy). Żegnamy tym samym urokliwą Ligurię i wjeżdżamy do gościnnego regionu Toskania. Obiadokolacja i nocleg.

6. dzień – śniadanie. Wycieczka fakultatywna. Rejs luksusowym statkiem na francuską Korsykę.  Podczas rejsu nie zabraknie atrakcji w postaci barów i restauracji ze świeżo przygotowywanymi potrawami oraz wygodnych miejsc wypoczynkowych. Jest też piękny taras słoneczny, z którego podczas całego rejsu można podziwiać uroki Morza Tyrreńskiego. Pobyt w Bastii. To miasto, które, odwiedzając Korsykę, należy koniecznie zobaczyć. Powstało w XIV wieku, a nazwa jego pochodzi od bastionu. Okres świetności przeżywało za rządów Genueńczyków w XVI i XVII wieku, stąd włoskie wpływy widoczne są tu do dzisiaj. Spacer po mieście, czas na dobrą kuchnię, francuskie wino i relaks. Powrót statkiem. I znów jesteśmy we Włoszech. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

7. dzień – śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do Pizy (Toskania). To tutaj w 1564 roku przyszedł na świat Galileusz, ten który otwarcie popierał kopernikański system heliocentryczny. Zwiedzanie Pizy z przewodnikiem. Wiadomo, że każdy z przyjeżdzających chce zobaczyć Krzywą Wieżę, uważając ją za najważniejsze miejsce. Ale to toskańskie miasto kryje w sobie wiele fascynujących miejsc, także ze względów geograficznych. Kiedyś wybudowana nad brzegiem morza, dziś znajduje się dziesięć kilometrów w głębi lądu. Jak to się stało? O tym i wielu innych sprawach opowie nam przewodnik. Czas wolny na gorący posiłek we własnym zakresie i ostatnie zakupy. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

8. dzień – powrót do Torunia w godzinach przedpołudniowych.

Zgłoszenie_2024

Na majówkę – zasmakuj piękna Italii