IMG_1797_1

PROPOZYCJA WYJAZDU GRUPOWEGO. AFRYKA nie taka DZIKA…

AFRYKA nie taka DZIKA !

Marrakesz – góry Atlas – Sahara – Rabat – Casablanca

2024r.

Cena podawana po ustaleniu terminu.Na wstępy i napiwki trzeba przeznaczyć … euro płatne w autokarze u pilota. 
Świadczenia: 

-dojazd na lotnisko,

-przelot w dwie strony do Maroka,

-wszystkie przejazdy po Maroku wg planu wygodnym autokarem,

-noclegów w hotelach 3-4*– pokoje 2-osobowe, w tym jeden nocleg na pustyni w bardzo dobrych warunkach,

-przejazd samochodami terenowymi, wycieczka karawaną wielbłądów, występ lokalnego zespołu

-wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji,

-zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem Marrakeszu, Fezu, Casablanki, Rabatu,

-opieka pilota,

-opieka marokańskiego rezydenta,

-ubezpieczenie KL i NNW,

-składka na TFG i TFP.

 Uwaga. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Paszport wymagany z datą ważności nie krótszą niż 6 miesięcy, licząc od dnia powrotu do Polski z wycieczki!!!

Plan wyprawy:

1. dzień – zbiórka uczestników w Toruniu przy parkingu Cinema City ul. Czerwona Droga. Wylot z Polski (Lot trwa ok. 4 godzin). Na lotnisku, po odebraniu, bagaży wsiadamy do wygodnego autokaru, którym będziemy przemieszczali się podczas całej wycieczki. Przejazd do hotelu w Marrakeszu.  Obiadokolacja i nocleg.

2. dzień – śniadanie typu le petit dejeuner (śniadanie w wersji french). Po śniadaniu udamy do Medyny, czyli starówki Marrakeszu, otoczonej czerwonymi murami zabytkowej części miasta. To nie tylko zabytki, ale też niezwykły klimat Maghrebu i sposób życia mieszkańców tej części Maroka.  Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem i spacer pośród wąskich uliczek, a także zaobserwujemy niezwykły klimat targowiska. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w Marrakeszu.

3. dzień – śniadanie i wyjazd w kierunku Sahary przez góry Atlas. Zatrzymamy się w punkcie widokowym przy Dżabal Tubkal (4167 m n.p.m.), który jest najwyższym szczytem Maroka. Dojedziemy do miasteczka Ajt Bin Haddou. To ufortyfikowana osada wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stała się scenerią chętnie wykorzystywaną do filmów, jak chociażby „Gra o Tron”, „Gladiator”, „Babel”. Obok znajduje się Marokańskie Studio Filmowe, gdzie nagrywane były wielkie hollywoodzkie produkcje filmowe, jak „Mumia”, „Królestwo niebieskie” czy „Gwiezdne wojny”. Po przerwie kontynuacja podróży i dojazd do Todra Gorges, niezwykłego miejsca położonego w dolinie rzeki Dades. Wszystkich z pewnością zachwyci widok kanionu Todra w części Atlasu Wysokiego. Tam obiadokolacja i nocleg.

 

4. dzień – śniadanie i przejazd przez Warzazat do Erfoud, gdzie zostawimy autokar i przesiądziemy się do jeepów. Pojedziemy do Merzougi, aby zakwaterować się w kasbie na pustyni. Jedną z atrakcji naszego programu będzie wjazd wielką karawaną wielbłądów na wydmy Erg Chebbi. To piaszczysta pustynia z wydmami dochodzącymi do 150 metrów wysokości. Tam sesja fotograficzna, niesamowite widoki wydm u podnóża pasma górskiego stanowiącego granicę z Algierią. Powrót karawany do kasby, kolacja i kolejna atrakcja wieczoru – występ sudańskiego zespołu. Impreza przy ognisku i nocleg.

5. dzień – śniadanie, przejazd samochodami terenowymi przez pustynię do wiosek berberyjskich, gdzie odwiedzimy manufakturę marmuru marokańskiego. Zobaczymy również, jak wyrabia się dywany oraz wytwarzanie srebra berberyjskiego. Zakup pamiątek w lokalnych sklepikach. Przejazd do Erfoud, tam przesiadamy się do autokaru i ruszamy w drogę do Fez. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

6. dzień – śniadanie, zwiedzanie Fez z lokalnym przewodnikiem. Uliczki starej części Fezu to istny labirynt ze straganami, wózkami, osłami i tłumem ludzi. Niesamowite farbiarnie skór i niespotykane sklepiki w labiryntach miasta. Spacer starą medyną –  Fas al-Bali i nowszą Fas al-Dżdid. Zobaczymy meczet Al-Karawijjin, synagogę Ibn Danana, medresę Bu Inania (szkołę koraniczną). Będziemy również w wytwórni ceramiki. Obiadokolacja i nocleg w Fezie.

7. dzieńśniadanie, wyjazd do Rabatu – stolicy Maroka. Wjedziemy (w miarę możliwości) autokarem na teren Pałacu Królewskiego i budynków rządowych. Krótka sesja zdjęciowa i przejazd do starej medyny Kasbah Oudaya. Czas wolny nad Oceanem Atlantyckim. Przejazd do Casablanki, tam zobaczymy z zewnątrz słynny Meczet Hassana II. Wznosi się on na sztucznym nasypie ponad wodami Oceanu Atlantyckiego, które widoczne są przez przeszkloną podłogę wewnętrzu meczetu. Niekiedy otwierany jest też ogromny dach świątyni, aby wierni zgodnie z nauką Koranu mogli podziwiać boski ocean i nieboskłon. Bardzo rzadko z uwagi na modlitwy udaje się dostać do środka. Przejazd do Marrakeszu, obiadokolacja, nocleg.

8. dzień – śniadanie, zwiedzanie ogrodów Jardin Majorelle – Yves Saint Laurent Mansion. Zajmują one obszar jednego hektara i można podziwiać tam niezliczone gatunki roślin. To miejsce zachwytu i odpoczynku. Czas wolny w Marrakeszu na posiłek przed wylotem. Przejazd na lotnisko, odprawa i wylot. Przylot do Polski. Powrót do Torunia.