Malta_37

Dwa morza – trzy stolice. Malta.

Dwa morza – trzy stolice

RYGA (Łotwa) – VALLETTA (Malta) – Wilno (LITWA)

26.05. – 02.06.2024 (8 dni)

Cena:

2400 zł i 350 euro

Zaliczka w kwocie 1200 zł płatna do 29.02.2024 r.

 

Pozostała kwota płatna do 26.04.2024 r.

 

 

Dodatkowo 65 euro/os płatne pilotowi w dniu wycieczki na wejściówki i zestawy słuchawkowe.

 

Uwaga. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

 Świadczenia:

- przejazd wygodnym autokarem zgodnie z programem Toruń – Ryga – Toruń,- przejazdy na Malcie zgodnie z programem,

- realizacja programu,

- 6 noclegów w hotelach,

- wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji,

- zwiedzanie Rygi, Wilna, Valletty,wyspy Gozo, Mdiny z przewodnikiem,

- opieka pilota,

- ubezpieczenie KL i NNW,

- składka z tytułu TFG i TFP.

 

Plan wycieczki:

 

1. dzień – wyjazd z Torunia o 04:00, parking przy Cinema City ul. Czerwona Droga. Przejazd do Rygi – Łotwa. (Zmiana czasu.) Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

2. dzień – wczesne śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Wylot na Maltę. (Zmiana czasu.) Przylot. Malta to wyspiarskie państwo z najmniejszą stolicą Europy – Vallettą. Piękna architektura, ciepłe morze, słońce i ciekawa historia tego miejsca już zachęcają do odwiedzin! Na pewno pobyt tu pozostawi piękne i smaczne wspomnienia. Transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3. dzień – śniadanie. Stolica Malty Valletta pomimo swoich niewielkich rozmiarów posiada około 300 zabytków i atrakcji architektonicznych. To dlatego całe miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. O tym wszystkim opowie nam podczas spaceru przewodnik. Zobaczymy m.in. najbardziej charakterystyczny budynek, którego kopułę często widać na zdjęciach czy filmach, czyli Bazylikę Matki Bożej z Góry Karmel. Wejdziemy do najpiękniejszej świątyni w Valletcie – Konkatedry św. Jana Chrzciciela, która nie bez powodu określana jest jako jeden z najpiękniejszych obiektów barokowych w Europie. To pełne przepychu miejsce, gdzie można obejrzeć także dwa wyjątkowe dzieła samego Caravaggia. Pospacerujemy po Upper Barraka Gardens, gdzie bez względu na porę roku jest zielono i mnóstwo kolorowych kwiatów. Można to odpocząć w cieniu drzew i napić się kawy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4. dzień – śniadanie. Tego dnia w planie Gozo, najmniejsza i najpiękniejsza wyspa maltańskiego archipelagu słynąca z niezwykłej przyrody, urokliwych wiosek rybackich, turkusowej wody w zatoczkach i klifów. Znajdziemy tam wiele ciekawych zabytków i różnorodnych plaż – piaszczystych i skalistych. (Badacze Odysei Homera uważają, że właśnie Gozo może być tą wyspą, na której zakochana nimfa Calypso przetrzymywała Odyseusza.) My zwiedzimy Gozo z przewodnikiem. Stolica wyspy to Rabat (Victoria). Tam zobaczymy m.in. wzniesioną przez rycerzy św. Jana i górującą nad miastem Cytadelę, która w średniowieczu służyła za schronienie przed piratami. Otoczona murami kryje wewnątrz labirynt krętych uliczek. Spacer po mieście, pyszne jedzenie (Owoce morza!) i urok plażowania wypełnią nam czas do obiadokolacji. Powrót do hotelu i nocleg.

5. dzień – śniadanie. Przejazd do Mdiny – maltańskiego Miasta Ciszy, z którym wiążą się początki chrześcijaństwa na Malcie. Spacerując po uliczkach Mdiny można poczuć się tak, jakby czas zatrzymał się parę wieków wcześniej. O ciekawej historii tego miasta, którego początki sięgają czasów fenickich z VIII wieku p.n.e. opowie nam przewodnik. Przejazd do położonej w samym centrum Malty Mosty. Najbardziej widoczna budowla to Rotunda (maltański „panteon”) – największy na Malcie kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Moście i trzecia na świecie co do wielkości niepodparta kopuła. Podczas spaceru można poznać uroki tego miejsca, także kulinarne, bo kuchnia na Malcie dzięki mieszankom wielu wpływów (włoskich, arabskich, brytyjskich) jest bardzo różnorodna i niepowtarzalna. A rosnące na Malcie niemal wszędzie kapary dodawane są do bardzo wielu potraw! Obiadokolacja i nocleg.

6. dzień – śniadanie. Wczesny transfer na lotnisko. Wylot do Rygi (Łotwa), przylot. (Zmiana czasu.) Tego dnia zwiedzamy Rygę z przewodnikiem. Zobaczymy kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, protestancką Katedrę NMP, która jest największym kościołem w krajach bałtyckich, Plac Katedralny, Zamek Ryski, Parlament (dawny budynek bractwa inflanckiego), fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową. Obiadokolacja w słynnej restauracji LIDO z dużym wyborem doskonałych dań łotewskich. Nocleg w hotelu.

7. dzień – śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do Wilna (Litwa). Zwiedzanie starówki Wilna z przewodnikiem. Stare Miasto zostało wpisane w 1994 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy m.in. Zamek Wielkich Książąt Litewskich, Uniwersytet Wileński, Ostrą Bramę, gdzie w niszy bezpośrednio nad bramą widnieje obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej. Czas na posiłek. Dalsza trasa do Torunia.

8. dzień – powrót do Torunia w godzinach porannych.

Zgłoszenie_2024

Dwa_morza-trzy stolice_26.05-02.06