meteory

Słoneczne wakacje w „boskiej” Grecji

Słoneczne wakacje w „boskiej” Grecji.

26.07. – 03.08.2024.

 Cena z pełnym wyżywieniem:2900 złZaliczka: 900 złPozostała kwota płatna do: 20.06.2024. 

45 euro na realizację programu płatne pilotowi w dniu wyjazdu

 

UWAGA! Wymagany dokument to dowód osobisty lub paszport ważny trzy miesiące po powrocie.

Świadczenia:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem (wszystkie przejazdy wg planu),
  • 6 noclegów w hotelu Golden Beach Hotel (pokoje z łazienkami),
  • 2 noclegi tranzytowe,
  • wyżywienie:8 śniadań, 8obiadokolacji,
  • zwiedzanie miejsc wg planu,
  • rejs statkiem,
  • opieka pilota,
  • realizacja programu,
  • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna.
  • składka na TFG i TFP.

 

 Kolejność realizacji planu może ulec zmianie.

Program wyjazdu:

Dzień 1 — 26.07.  — wyjazd z Torunia godz. 01.00. Trasa przez Słowację, Węgry do Belgradu. Przyjazd do hotelu w Belgradzie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg tranzytowy.

Dzień 2 — 27.07. — śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i dalsza trasa do Grecji. Zakwaterowanie w hotelu docelowym. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 — 28.07. — śniadanie. Odpoczynek na plaży. Dzień do własnej aranżacji. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 — 29.07. — śniadanie. Po śniadaniu wyjazd na stoki Olimpu. Zwiedzanie miasteczka Litochoro położonego u stóp mitycznej góry Olimp (nazwa to w tłumaczeniu „kamienne miejsce”). Zobaczymy też wąwóz Enipeas.  Według mitycznych wierzeń schodziła tu z Olimpu Afrodyta, aby kąpać się w rzece Enipeas. Wąwóz był również miejscem rozpaczy mitycznego śpiewaka Orfeusza, kiedy stracił swą ukochaną Eurydykę. Zobaczymy średniowieczne ruiny twierdzy Platamonas wzniesionej przez krzyżowców.  Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 — 30.07.  — śniadanie. Dzień do własnej aranżacji. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 — 31.07. — śniadanie. Zwiedzanie Salonik. Miasto Saloniki leży nad Morzem Egejskim i co roku przyciąga wielu turystów. Posiada ogromny port i prowadzącą do niego promenadę z licznymi kawiarenkami i sklepikami. Rejs statkiem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 — 01.08. — wczesne śniadanie. Wyjazd do Meteorów. Na szczytach skał umiejscowiony jest zespół 24 prawosławnych klasztorów (monastyrów). Początkowo wszelkie materiały potrzebne do budowy i życia mnichów wciągane były na linach, również odwiedzający mogli dostać się do monastyrów jedynie w taki sposób. Obecnie część z monastyrów jest udostępniona zwiedzającym i dla wygody wybudowano schody i pomosty. (Aby zwiedzić klasztory, należy mieć odpowiedni strój.) Zespół klasztorów należy do Światowego Dziedzictwa UNESCO. Postój w dolinie Tempe przy świątyni skalnej. (Legenda głosi, że dolina powstała po kłótni braci Zeusa i Posejdona. Zeus cisnął grom, który głęboko przeorał góry, zaś Posejdon uderzył w ziemię trójzębem i wypłynęła woda.) Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 — 02.08. — śniadanie. Wykwaterowanie. Dojazd do Belgradu na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 — 03.08. — śniadanie wyjazd z Belgradu w trasę powrotną przez Węgry, Słowację. Po drodze postój na kolację (we własnym zakresie). Powrót do Torunia po północy.

Słoneczne wakacje 2024 Grecja indywidualna

Zgłoszenie_2024