Stambul (1)

Bułgarskie pejzaże, tureckie smaki, czyli dwa Światy nad jednym morzem.

 

 Bułgarskie pejzaże, tureckie smaki, czyli dwa Światy nad jednym morzem.

Data: 14-23.07.2024 r.


 Cena z wyżywieniem: 700 zł + 500 euro Zaliczka 700 zł do 29.02.2024Reszta kwoty do 31.05.2024Cena nie obejmuje biletów wstępu, przewodników, rejsu, zestawów słuchawkowych – dodatkowo 50 euro/os. Płatne pilotowi w autokarze.
Świadczenia:— przejazd wygodnym i nowoczesnym autokarem –Toruń – Bułgaria – Turcja – Toruń, (także wszystkie przejazdy wg planu),— 9 noclegów – pokoje 2-osobowe,— wyżywienia: 9 śniadań, 9 obiadokolacji,

— zwiedzanie Sofii, Nessebaru, Stambułu, Adampola,

— realizacja programu,

— ubezpieczenie KL i NNW,

— składka na TFG i TFP.

 

Program wyjazdu:

1 dzień – wyjazd z Torunia, zbiórka godz. 06.00 pod kinem Cinema City. Przejazd przez Polskę, Słowację i Węgry na nocleg tranzytowy do Kecskemét lub Szeged. Obiadokolacja i nocleg około godz. 21.00.

2 dzień – śniadanie, 2-godzinny czas wolny na spacery po mieście Kecskemét (W dosłownym tłumaczeniu nazwa oznacza „dzielnicę kóz”.). Zobaczymy główny plac miejski: znajduje się przy nim Ratusz Miejski, kościół franciszkański, kościół kalwiński i Kościół Wielki (katolicki). Przejazd przez Serbię do stolicy Bułgarii. Dojazd do Sofii ok. godz. 20.00. Obiadokolacja, impreza integracyjna i nocleg.

3 dzień – śniadanie, zwiedzanie miasta naznaczonego bogatą historią i ciekawą architrkturą po panowaniu cesarstwa bizantyjskiego oraz imperium osmańskiego. Widoczne jest to w zabudowie – pięknych cerkwi, meczetów ze strzelistymi minaretami oraz osmańskich łaźni. Zobaczymy także Parlament i Pałac Prezydenta. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień – śniadanie, przejazd do Stambułu, miasta uważanego za najpiękniejsze na świecie, dawnej stolicy cesarstwa bizantyjskiego znanego jako Konstantynopol oraz stolicy sułtanów osmańskich. Tam obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – śniadanie, zwiedzanie najważniejszych zabytków Stambułu – Hipodrom, Błękitny Meczet, Hagia Sophia (najwspanialszy bizantyjski zabytek miasta, inaczej Kościół Mądrości Bożej), Plac Koński, Haseki Hürem Hamami, Meczet Rüstema Paszy. Zobaczymy Muzeum Topkapi i obowiązkowo Wielki Bazar. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – śniadanie. Wyjazd do Polonezköy, spacer po miejscowości. Odwiedzimy polskie muzeum oraz polski kościół i cmentarz. Wieś Polonezköy to inaczej Adampol, oddalona kilkanaście kilometrów od Stambułu, założona przez księcia Adama Czartoryskiego. Stanowiła schronienie dla Polaków prześladowanych po powstaniu listopadowym oraz uciekinierów z rosyjskiej armii carskiej. Do dziś mieszka tam wielu Polaków biegle mówiących w ojczystym języku. Krótki przejazd do portu i rejs (około 1,5h w jedną stronę) na wyspę Büyükada z niesamowitą roślinnością i lazurową woda. Tam będziemy podziwiać wspaniałą architekturę osmańskich domów, często opuszczonych. Powrót na obiadokolację i nocleg w Polonezköy.

7 dzień – śniadanie, wyjazd do Bułgarii nad Morze Czarne na Słoneczny Brzeg. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień – śniadanie, zwiedzimy stare miasto Nessebar, które jest rezerwatem architektonicznym i archeologicznym, zabytki kultury zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury – UNESCO. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień – wczesne śniadanie, przejazd do Kecskemét lub Szeged na obiadokolację i nocleg tranzytowy.

10 dzień – śniadanie i wyjazd do Polski. Dojazd do Torunia około godz. 24.00.

 

Bułgaria Turcja 
Zgłoszenie_2024