Stambul (1)

Bułgarskie pejzaże, tureckie smaki

TURCJA 2022

Bułgarskie pejzaże, tureckie smaki. (29.08- 08.09.2022r).

Cena z wyżywieniem: 2600zł Wpłaty:Zaliczka do dnia 30.03.2022 – 800 zł. 

Do dnia 30.06.2022 – pozostała kwota.

 

 Świadczenia:- przejazd klimatyzowanym  autokarem Toruń- Bułgaria- Turcja – Toruń, (także wszystkie przejazdy wg planu),- 10 noclegów w hotelach 2*, 3* ,4*(pokoje 2,3- osobowe z łazienkami),- wyżywienia: 10 śniadań, 10 obiadokolacji,

- zwiedzanie Sofii, Nesebyru, Stambułu, Adampola,

- rejs na turecką wyspę Buyukadę,

- pobyt i wypoczynek na plażach w Złotych Piaskach,

- ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna + Covid 19,

- ubezpieczenie TFG.

 

Cena nie obejmuje biletów wstępu, zestawów słuchawkowych, około 50 euro/os.

 

Program wyjazdu:

29.08- wyjazd z Torunia, zbiórka godz. 06.00 pod kinem Cinema City. Przejazd przez Polskę, Słowację i Węgry na nocleg tranzytowy do Szeged. Obiadokolacja i nocleg.

30.08- śniadanie, przejazd przez Serbię do stolicy Bułgarii. Dojazd do Sofii ok. godz. 15.00 zwiedzanie miasta naznaczonego bogatą historią po panowaniu cesarstwa bizantyjskiego oraz imperium osmańskiego. Widoczne jest to w budynkach pięknych cerkwi, meczetów ze strzelistymi minaretami oraz osmańskich łaźniach. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

31.08- śniadanie przejazd do Stambułu, miasta uważanego za najpiękniejsze na świecie, dawnej stolicy cesarstwa bizantyjskiego jako Konstantynopol  oraz stolicy sułtanów osmańskich. Przejazd do na azjatycką stronę Cieśniny Bosfor do Adampola (Polonezkoy) na obiadokolację i nocleg.

01.09- śniadanie, spacer po Pelonezköy. Zwiedzanie polskiego muzeum. Wieś Pelonezköy to inaczej Adampol, oddalona kilkanaście kilometrów od Stambułu, założył ja książę Adam Czartoryski, stanowiła schronienie dla prześladowanych po powstaniu listopadowym Polaków oraz uciekinierów z rosyjskiej armii carskiej. Do dziś mieszka tam wielu Polaków biegle mówiąca w ojczystym języku. Krótki przejazd do portui rejs około 1,5h w jedną stronę na wyspę Büyükada. Niesamowita roślinność i lazurowa woda. Wspaniała architektura osmańskich domów, często opuszczonych. Powrót na obiadokolację i nocleg do Adampola.

02.09- śniadanie, zwiedzanie podstawowych zabytków Stambułu- Hipodrom- Błękitny Meczet, Hagia Sophia (najwspanialszy bizantyjski zabytek miasta, to inaczej Kościół Mądrości Bożej), Plac Koński, Haseki Hürem Hamami,  Meczet Rüstema Paszy, Mały Bazar. Zwiedzenie całego Hipodromu, ze względu na swoje bogactwo i ogrom, wymaga poświęcenia przez nas całego dnia. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

03.09- śniadanie, dalsze zwiedzanie Stambułu- Muzeum Topkapi, Uniwersytet ( w miarę możliwości), Wielki Bazar i okolice. Czas wolny na zakupy tanich perfum oraz markowej, bardzo taniej odzieży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

04.09- śniadanie, wyjazd do Bułgarii nad Morze Czarne na Złote Piaski, obiadokolacja i nocleg.

05.09- śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

06.09- śniadanie, wyjazd w drogę powrotną. Po drodze odwiedzimy miasto Nesebyr- zabytek klasy UNESCO. Obiadokolacja i nocleg w Sofii.

07.09- śniadanie, przejazd do Szeged na nocleg tranzytowy.

08.09- śniadanie wyjazd do Polski. Dojazd do Torunia około godz. 23.00.

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zgłoszenie_2022

Turcja_Bułgaria_29.08-08.09.2022