Gougi3

MEDIOLAN – Monako – BARCELONA – ANDORA – San Remo

„W Barcelonie bliżej gwiazd…”

 

MEDIOLAN – Monako – BARCELONA – ANDORA – San Remo

13.10.2023 – 22.10.2023

Cena z pełnym wyżywieniem:1600 zł + 450 euro.Są wolne miejsca!

wpłaty do 15 września.

Cena nie zawiera kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów według programu – 100 euro płatne pilotowi w autobusie.

Świadczenia:

- przejazd klimatyzowanym autokarem zgodnie z programem;

- 7 noclegów w hotelach 3- i 4*;

- wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji;

- zwiedzanie Mediolanu i Barcelony z przewodnikiem wg planu;

- opieka pilota;

- realizacja programu;

- ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna;

- opłata z tytułu TFG i TP.

Uwaga. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Program wycieczki:

1 dzień – 13.10.23. Wyjazd z Torunia godz.17:00 z parkingu przy Cinema City (ul. Czerwona Droga), przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 dzień – 14.10.23. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Mediolanie.

3 dzień – 15.10.23. Śniadanie. Zwiedzanie Mediolanu z przewodnikiem. To najważniejsze centrum gospodarczo-finansowe we Włoszech i stolica mody. Koniecznie odwiedzimy najpiękniejszą galerię handlową świata – Galerię Vittorio Emanuele II. Spacer po Mediolanie. Czas wolny na zakupy i przejazd w stronę Monako – miasta-państwa położonego w obrębie Riwiery Francuskiej. Tam odbywa się doroczny wyścig samochodowy Formuły 1 – Grand Prix Monaco. Spacer po mieście i wyjazd w kierunku Barcelony. Zakwaterowanie  na przedmieściach Barcelony. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – 16.10.23. Śniadanie. Przejazd do centrum Barcelony i zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Spacer najsłynniejszą ulicą La Rambla, gdzie zobaczymy m.in.: budynek Casa Bruno Cuadros i jego dekoracyjne fasady oraz mistrzowski projekt Antoniego Gaudiego – Pałac Guella, wpisany na listę UNESCO. (Gaudi to architekt słynący z niezwykle oryginalnych, fantazyjnych projektów, które widoczne są w architekturze miasta na każdym niemal kroku). Odwiedzimy najsłynniejsze targowisko w Barcelonie – La Boqueria. Zwiedzimy kościół La Sagrada Familia – emblemat Barcelony wznoszony od 130 lat. (W 2010 roku kościół La Sagrada Familia został podniesiony przez Papieża Benedykta XVI do rangi bazyliki.) Odwiedzimy słynną Casa Batllo – dom z sennego marzenia Antonia Gaudiego. Architekt zmienił budynek w wielkie dzieło sztuki z elementami fantastyki architektonicznej – wpisany na listę UNESCO. Odpoczynek w Parku Guell – kolejnym „cudzie” Gaudiego. Zobaczymy tam baśniowe budowle m.in.: mozaikowego smoka – symbol Barcelony, piernikowe domy z baśni o Jasiu i Małgosi, najdłuższą na świecie wężową ławkę o długości 150 metrów oraz imponującą panoramę Barcelony. Powrót do hotelu na obiadokolację.

5 dzień – 17.10.23. Śniadanie. Dzień do własnej aranżacji w Barcelonie. Można pospacerować pięknymi uliczkami Barcelony. Warto też odpocząć w najstarszym Parku Ciutadella w centrum Barcelony. Miejsce to chętnie jest odwiedzane przez mieszkańców Barcelony ze względu na ilość atrakcji i jego klimatyczny charakter. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień – 18.10.23. Śniadanie. Przejazd do Montserrat. Klasztor Montserrat (Monesttir de Santa Maria de Montserrat) z XI wieku to jeden z najbardziej znanych miejsc kultu religijnego w Hiszpanii. Oddalony od Barcelony o 60 km klasztor był na przestrzeni wieków niszczony i odbudowywany.  Znajdująca się w klasztorze figurka Czarnej Madonny jest dla Katalończyków patronką regionu. Przejazd do Andory – niewielkiego państwa położonego w Pirenejach. Spacer i zakupy. (Andora to raj dla miłośników tanich zakupów – perfum, słodyczy i innych wyrobów znanych marek, ponieważ jest to strefa bezcłowa.) Powrót do hotelu na obiadokolację.

7 dzień – 19.10.23. Śniadanie. Przejazd do centrum Barcelony i pobyt w Poble Espanyol – ogromnym kompleksie budowli odwzorowujących najważniejsze zabytki Hiszpanii i style architektoniczne charakterystyczne dla wybranych regionów tego kraju. Okazją do wybudowania wioski była światowa wystawa EXPO w 1929 roku. Miejsce to nieustannie tętni życiem. Mieszczą się tam galerie, warsztaty drobnych rzemieślników, a także restauracje i bary. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy pomniku Kolumba – jednym z symboli stolicy Katalonii. (Wewnątrz pomnika kursuje winda, którą można wjechać na taras widokowy!)  Zakupy na największym miejskim bazarze La Boqueria przy głównej ulicy La Rambla. Można tam kupić lokalne specjały, owoce, drobne przekąski i wino! Wieczorny spektakl wody, światła i dźwięku – Magiczna Fontanna na Placu Hiszpańskim. To największa bogato zdobiona fontanna zbudowana w 1929 roku na Wystawę Światową. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień – 20.10.23. Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Włoch w kierunku San Remo. Spacer po głównym deptaku. To miasto, w którym odbywa się nieprzerwanie od 1951 jeden z najstarszych festiwali piosenki w Europie. Tu swoją karierę zaczynali tacy artyści, jak Andrea Bocelli czy Eros Ramazzotti. Jedyną Polką, która w roku 1967 wystąpiła na festiwalu, była Anna German. Dojazd do Mediolanu na obiadokolację i nocleg.

9 dzień – 21.10.23. Śniadanie. Czas na zakupy i spacer. Wyjazd w kierunku Polski.

10 dzień – 22.10.23. Powrót do Torunia w późnych godzinach wieczornych.

 

Barcelona_pazdziernik 

Zgłoszenie 2023