DREZNO

Drezno i ziemia śląska – zamkowe tajemnice, kryształy i perła baroku.

Drezno i ziemia śląska – zamkowe tajemnice, kryształy i perła baroku.

Data: 28-31.08.2023r.

Cena z wyżywieniem: 1300 zł

Zaliczka do dnia 30.03.2023 – 400 zł

Pozostała kwota do dnia 30.06.2023.

Świadczenia:

— przejazd klimatyzowanym  autokarem –wszystkie przejazdy wg planu,

— 3 noclegi w hotelu 3*(pokoje 2,3- osobowe z łazienkami),

— wyżywienia: 3 śniadania, 3 obiadokolacje,

— zwiedzanie z przewodnikiem wg. programu,

— ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna + Covid 19,

— ubezpieczenie TFG,

— opieka pilota.

 

Cena nie obejmuje:
-  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz zestawów słuchawkowych Tour Guide – 140 zł

Program wyjazdu:

Dzień pierwszy 28.08 - wyjazd z Torunia o godz. 6.00 z parkingu przy Cinema City, ul. Czerwona Droga. Przyjazd do Wałbrzycha. Wizyta w monumentalnym Zamku Książ, trzecim co do wielkości zamku w Polsce i jednej z największych atrakcji Dolnego Śląska. Często przechodził z rąk do rąk, należał do różnych państw, był niszczony podczas licznych wojen, które były tu toczone. Czasy II wojny światowej  i te  powojenne to potężna dewastacja zamku – wywieziono bądź zniszczono wiele cennych zabytków kultury. Tym bardzej zachwyca dzisiaj piękno, odrestaurowanych z ogromną dbałością o detale, sal zamkowych.  Ten zamek, tak jak chyba każdy, posiada swoje tajemnice i skandale, choćby postać fascynującej i wyprzedzającej swoją epokę księżnej zwanej, „Daisy” i jej pamiętnik Lepiej przemilczeć, w ktorym opisała skomplikowane relacje panujące w rodzinie Hochbergów. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień drugi 29.08 – śniadanie o godzinie 8:00. Wyjazd o godzinie 9:00. W tym dniu zwiedzamy Szklarską Porębę. W połowie XIV wieku powstała tam pierwsza huta szkła. Do tej pory niewielka huta „Julia” wytwarza przepiękne kolekcje szkła kryształowego. Od połowy XIX wieku zaczęła się tu rozwijać intensywnie turystyka, stąd wiele szlaków dla turystyki pieszej i sportów zimowych. Przejedziemy do Jeleniej Góry – tam spacer po mieście. Zobaczymy też inne ciekawe obiekty Dolnego Ślaska.  Powrót do hotelu na kolację biesiadną i nocleg.  

Dzień trzeci 30.08 – śniadanie o godzinie 7:00, o 8:00 wyjazd do Drezna, najpiękniejszego miasta Saksonii, nazwywanego „perłą baroku” i Florencją Północy. To ukochane miasto Augusta II Mocnego (wybranego na króla Polski). Zastał on miasto renesansowe, a zostawił barokowe z przepychem i rozmachem na niespotykaną w historii miasta skalę. Było to możliwe dzięki krociom, które zarabiał na sprzedaży … miśnieńskiej porcelany. Dlatego spędzimy tam cały dzień! Zobaczymy najpiękniejsze zabytki, o których opowie nam przewodnik –  Stare Miasto, katolicką Katedrę św. Trójcy, piękny budynek drezdeńskiej Opery oraz gigantyczny obraz/mural Fürstenzug (Orszak książęcy) . Obejrzymy panoramę miasta z Tarasów Brühla, nazywanych również czasami „Balkonami Europy”. Kolejnym punktem wycieczki będzie spacer po niezwykłym kompleksie pałacowym Zwinger. Wejdziemy do Galerii Malarstwa Starych Mistrzów. Ekspozycja zawiera dzieła niezwykłego kunsztu sztuki renesansu i baroku. To tutaj znajduje się arcydzieło mistrza Rafaela Santi –  Madonna Sykstyńska. Zobaczymy też obrazy takich mistrzów malarstwa, jak Tycjan, Corregio, Rembrandt, Vermeer, Rubens, El Greco… Po dniu pełnym wrażeń powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.  

Dzień czwarty 31.08 – śniadanie o godzinie 8:00, wykwaterowanie i wyjazd o 9:00 do Wrocławia. Spacer „krasnalim szlakiem”po wrocławskiej Starówce z przewodnikiem W trakcie wędrówki zobaczymy nie tylko wrocławskie krasnale, których z roku na rok przybywa, ale również najważniejsze zabytki miasta, m.in.: Ratusz, pomnik Aleksandra Fredry, Plac Solny czy kamienice Jaś i Małgosia. Przejedzemy na Ostrów Tumski, najstarszą część miasta z gotycką Archikatedrą św. Jana Chrzciciela, dawnym Zamkiem Piastów Śląskich i Mostem Tumskim. Czas wolny. Po zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do domu.  

Ziemia śląska TUTW 28-31_08

Zgłoszenie 2023