Nesebar3

Bułgaria – kraj słońca, morza, gór i wina…

Bułgaria – kraj słońca, morza, gór i wina…

(Wypoczynek, turystyka, regionalna kuchnia.)

19.07 – 29.07.2023

 

 

Cena z pełnym wyżywieniem:

1000 zł + 300 euro.

 

 

 

Na własne wydatki należy przeznaczyć ok. 100 euro.

Świadczenia:

-  przejazd klimatyzowanym autokarem Toruń – Sozopol (Bułgaria) – Toruń,

-  6 noclegów w hotelu Kristian,

-  2 noclegi tranzytowe w Belgradzie,

-  wyżywienie: 8 śniadań i 8 kolacji,

-  zwiedzanie wg planu,

-  opieka pilota,

-  realizacja programu,

-  ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna.

 Program:

19.07 – Wyjazd z Torunia o godz. 19.00. Przejazd tranzytowy w kierunku Serbii.

20.07 – Dalsza trasa do Belgradu, przyjazd ok. godz. 17.00. Krótki spacer do monumentalnej cerkwi św. Sawy (blisko hotelu). Obiadokolacja i nocleg w Belgradzie.

21.07 – Śniadanie, przejazd do hotelu w Sozopolu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

To jedno z najbardziej urokliwych miasteczek bułgarskiego wybrzeża (położone na półwyspie nad skalnym klifem) zamieszkiwane jest na stałe przez nieco ponad 4000 osób. Posiada bogatą historię sięgającą epoki brązu (kultura Traków), piękną starówkę wpisaną na listę UNESCO oraz malowniczą promenadę nadmorską. Swoim gościom oferuje kameralną atmosferę, długie piaszczyste plaże i ciepłą wodę Morza Czarnego (latem ok. 22 stopni). To ta

prawdziwa Bułgaria, oddalona od hałaśliwych i zatłoczonych kurortów – Bułgaria, w której naprawdę można się zakochać…

22.07 – Śniadanie. Dzień wypoczynkowy (do własnej aranżacji) – plaża, kąpiele w Morzu Czarnym, spacer po pięknej starówce Sopzopola. Obiadokolacja i nocleg.

23.07 – Śniadanie.  Wycieczka do Nessebaru – zwiedzimy z przewodnikiem miasto wpisane na listę UNESCO. To „miasto 40 cerkwi”. Tak głosi legenda! Jak wiadomo, Bułgaria słynie z produkcji wina. Na Starym Mieście znajduje się legendarna już winnica, a w niej wino migdałowe, figowe, borówkowe … i nie tylko.  Czas wolny. Przejazd do Burgas, czwartego co do wielkości miasta w Bułgarii położonego na wybrzeżu Morza Czarnego, krótkie zwiedzanie miasta. Powrót do Sozopola na obiadokolację i nocleg.

24.07 – Śniadanie. Dzień do własnej aranżacji. Obiadokolacja i nocleg.

25.07 – Śniadanie. Wycieczka lokalna do Rezerwatu Ropotamo i rejs łódkami po dzikiej rzece. Przejazd do Beglik Tash na zwiedzanie osady megalitycznej, pamiątki po tajemniczej i mało zbadanej cywilizacji Traków – pierwszych mieszkańcach półwyspu bałkańskiego. Czas wolny. Przejazd do Primorska na spacer nadmorską promenadą okalającą półwysep – aż do Plaży Północnej, która słynie z dużych fal i wiatrów, dzięki którym często można obserwować na zatoce tłumy kite surferów. Powrót na obiadokolację do Sozopola.

26.07 – Śniadanie. Przejazd do bajkowego, pełnego iglic, wież i marmurowych posągów Zamku Ravadino. Czas wolny na spacer po mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.

27.07   – Śniadanie o godz. 07.00, wykwaterowanie i wyjazd w      drogę   powrotną

w kierunku Polski. Przyjazd do Belgradu ok. 21.00, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg tranzytowy.

28.07 – Śniadanie godz. 09.00 i przejazd o godz. 10.00 do centrum Belgradu. Krótkie zwiedzanie. Wyjazd o godz. 12.00 w drogę powrotną przez Węgry, Słowację do Polski. Postój na obiadokolację (we własnym zakresie).

29.07- Przyjazd do Torunia około godz.  07.00.

Uwaga. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Zgłoszenie 2023

Bułgaria – kraj słońca, morza, gór i wina