trokiele_MB

Szlakiem Cudownych Obrazów i Sanktuariów Maryjnych na Białorusi

Data: 14-19.09.2019 r. – 6 dni!

Cena: 1050 zł

W cenie zawarte są świadczenia:
- przejazd nowoczesnym autokarem wg planu,
- zwiedzanie i objazd zgodnie z planem,
- 5 noclegów – pokoje 2 i 3-osobowe,
- 5 śniadań i 4 obiadokolacje,
- zwiedzanie wszystkich miejsc z miejscowym, sprawdzonym przewodnikiem,
- opieka pilota,
- ubezpieczenie KL i NNW,
- pomoc w uzyskaniu zaproszenia i wizy.

Cena nie zawiera:
- białoruskiej wizy turystycznej – 25 euro.

Obowiązkowo każdy uczestnik powinien posiadać paszport ważny jeszcze przez 6 miesięcy od dnia powrotu do Polski.

Program wyjazdu:

Dzień 1- wyjazd z Torunia, zbiórka o godz. 06.00. Przejazd w kierunku granicy z Białorusią. Jedziemy przez Ciechanów do Białegostoku. Po drodze czas wolny na obiad (we własnym zakresie). Przejazd przez granicę w Bobrownikach. Rozpoczęcie pielgrzymki od mszy św. w Brzestowicy Wielkiej w intencji odbudowy polskiego Kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Przejazd na grób Franciszka Karpińskiego do Łyskowa w okolicach Różany. Karpiński to autor m.in. kolędy „Bóg się rodzi”, pieśni „Kiedy ranne wstają zorze”, „Wszystkie nasze dzienne sprawy” i inne. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Kobrynia.

brzostwica

Dzień 2 - śniadanie, przejazd na cmentarz na grób brata Adama Mickiewicza. Przejazd w kierunku Pińska. Po drodze zobaczymy pozostałości po majątku Marii Rodziewiczówny, słynny dąb Dewajtis oraz odwiedzimy grób rodziców Rodziewiczówny – ojciec był powstańcem styczniowym, wywiezionym na Syberię. Przejazd do Janowa Poleskiego do miejsca męczeńskiej śmierci Andrzeja Boboli. Zobaczymy kościół oraz historię śmierci Boboli wymalowaną na obrazach dookoła kościoła. Przejazd do Łagiszyna. Zobaczymy kościół oraz obraz Matki Bożej, królowej Polesia. Przejazd do Pińska, zobaczymy wspaniałe kolegium i kościół jezuitów. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

mickiewicz_kobryn_a ŁAGISZYN_MB

Dzień 3 - śniadanie, wyjazd w kierunku pojezierza białoruskiego do Brasławia. Po drodze krótkie zwiedzanie stolicy Białorusi – Mińska. Zwiedzanie centrum miasta i architektury socrealistycznej. Pałac Kultury, Pałac Prezydenta, Teatr Armii Białoruskiej, Pałac Republiki, Dom Związkowy. Odwiedzimy także słynny polski kościół w samym sercu Mińska, tzw. czerwony kościół. Przejedziemy także na miejsce masowych grobów zbrodni NKWD w Kuropatach. Przejazd do Brasławia na obiadokolację i nocleg.

mińska_a mińska_czerwony

Dzień 4 - śniadanie, odwiedziny parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Brasławiu. W sanktuarium maryjnym znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej Brasławskiej Królowej Jezior, koronowany 22 sierpnia 2009 przez kard. Joachima Meisnera. Msza św. Odwiedzimy także piękną cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej. Czas wolny na odpoczynek na łonie natury. Obiadokolacja, nocleg.

Braslau1 Braslaw

Dzień 5 - śniadanie, wyjazd w kierunku Grodna. Po drodze wizyta w sanktuarium maryjnym w Budsławiu. Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Budsławiu to katolicki pobernardyński kościół w, pierwotnie część kompleksu klasztornego bernardynów. Ośrodek kultu Matki Boskiej Budsławskiej. Nazywany również białoruska Częstochową. Msza św. Przejazd do Postaw, zobaczymy synagogę i cmentarz żydowski. Przejazd od Trokieli do sanktuarium Matki Bożej Trokielskiej Królowej Naszych Rodzin. Przejazd do Lidy na krótkie zwiedzanie zamku. Dojazd do Grodna na Obiadokolację i nocleg.

budoslaw_bazylika trokiele_a

Dzień 6 - śniadanie, zwiedzanie starego miasta Grodna m. in. Stary i Nowy Zamek, synagoga, dom Elizy Orzeszkowej, cmentarz katolicki, cmentarz wojskowy, pałacyk królewski, plac Batorego, Spacer deptakiem grodzieńskim. Obejrzymy kościół franciszkański, kościół brygidek, cerkiew świętych Borysa i Gleba, uroczyste zakończenie pielgrzymki w kościele farnym – bazylice katedralnej oo. Jezuitów.

grodno_a grodno_b

Wyjazd w kierunki granicy polskiej godz. 16.00. Dojazd do Torunia około północy.

Pobierz program (PDF)

Pobierz formularz zgłoszeniowy (PDF)

Ubezpieczenie podróży zagranicznych
Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym_IPID_BP2018
OWU Bezpieczne Podróże_20182

 Ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej
Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym_IPID_KIT
OWU Koszty Imprezy Turystycznej