New Image

Słoneczne wakacje we Włoszech.

Bella Italia 2021
Riviera Adriatica, Rimini, Ravenna, San Marino, Wenecja.
Wypoczynek i zwiedzanie.

New Image 18 New Image 2 edf

Data: 26.07 – 04.08.2021 r.
Cena: 1950 zł z wyżywieniem!

Cena zawiera:
- przejazd komfortowym autokarem w obie strony oraz wg programu,
- 7 noclegów w hotelu położonym 100 metrów od plaży,
- 2 osobowe pokoje z wentylatorami,
- wyżywienie: 7 śniadań w formie bufetu, 7 porcjowanych obiadokolacji,
- ubezpieczenie KL z uwzględnieniem Covid-9 i NNW,
- ubezpieczenie w ramach Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,
- zwiedzanie z przewodnikiem w wyznaczonych miejscach,
- opieka pilota.

Cena nie zawiera:
- włoskiej opłaty klimatycznej płatnej w hotelu w cenie 1,5 euro/ dzień pobytu, czyli całość 10,50 euro/ osoba.
- biletu na statek do Wenecji – 20 euro

New Image 15 img_2566_1 New Image 12

Program wycieczki:

26.07.21. – poniedziałek – wyjazd z Torunia godz. 20.00, parking przy Cinema City (ul. Czerwona Droga).
Przejazd w kierunku granicy ze Słowacją. Po drodze postój na kolację we własnym zakresie.

27.07.21. – wtorek – kontynuacja podróży. Śniadanie po drodze we własnym zakresie. Przyjazd do hotelu Ideale w Rimini w godzinach popołudniowych. Obiekt znajduje się na głównej promenadzie miasta, pośród restauracji, barów, sklepików z pamiątkami. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

28.07.21. – środa – śniadanie o godz. 09.00. Dzień wypoczynkowy. Pobyt na Riviera Adriatica w Rimini, które posiada pełną infrastrukturą turystyczną. Po całodziennym odpoczynku obiadokolacja i nocleg.

New Image 7 New Image 11

29.07.21. – czwartek - śniadanie. Następnie wycieczka do jednej z najmniejszych i najstarszej republiki świata – San Marino położonej na granitowej skale Monte Titano. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy m. in.: Pałac Rządowy, Bazylikę de Santo, przejdziemy :ścieżką czarownic” odwiedzając po drodze Trzy Wieże. Zrobimy zdjęcia zielonej panoramy Romanii z Wieży Widokowej.
Zakupy w strefie wolnocłowej. Degustacja pysznych lodów włoskich oraz innych lokalnych przysmaków, w tym doskonałego miejscowego wina.
Powrót do Rimini. Odpoczynek na plaży, obiadokolacja i nocleg.

New Image 10 New Image 9

30.07.21. – piątek - śniadanie. Dzień wypoczynkowy w Rimini – to kilometry szerokich, pokrytych drobnym piaskiem, doskonale przygotowanych miejsc do plażowania.
Obiadokolacja, nocleg.

New Image 8

31.07.21. - sobota – śniadanie, następnie wyjazd do Ravenny położonej około 90 km na północ od Rimini. To urokliwe miasto znane jest przede wszystkim jako ośrodek mozaikarstwa. Osiem zabytków Ravenny określonych jako zabytki wczesnego chrześcijaństwa i mozaikarstwa, zostało wpisanych w 1996 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Do interesujących zabytków należą też budowle, które powstały później, m. in. ratusz z XV i XVII wieku, XVIII-wieczne pałace, grobowiec Dantego z 1780. Po zwiedzaniu czas wolny.
W pobliżu Rawenny znajduje się park rozrywki Mirabilandia, największy tego typu park we Włoszech.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

IMG_0303 IMG_0309

01.08.21. - niedziela - śniadanie. Dzień wypoczynkowy. Popołudniowy spacer po centrum Rimini. Zobaczymy m. in.: Most Tyberiusza, Łuk Augusta, Zamek Sismondo. Obiadokolacja, nocleg.

02.08.21.- poniedziałek - śniadanie. Dzień wypoczynkowy. Przedostatni dzień pobytu na Riviera Adriatica. Można wybrać się komunikacją miejską do pobliskiego, kameralnego miasteczka Riccione i oddać się”kąpielom słonecznym” na tutejszej plaży. Skosztować przepysznych włoskich lodów w miejscowej lodziarni, wypić espresso lub latte macchiato. Odpocząć pośród śródziemnomorskiej roślinności. Po obiadokolacji pakowanie i nocleg.

New Image 22 New Image 19 New Image 20

03.08.21. – wtorek – wczesne śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do portu Sottomarina. Następnie rejs statkiem (około 1,5 h) do Wenecji. Zwiedzanie z przewodnikiem historycznego centrum miasta., m. in.: Plac św. Marka, Pałac Dodżów, Dzwonnica, Wieża Zegarowa, Most Rialto. Czas wolny na obiad we własnym zakresie.
Rejs powrotny. Wyjazd w stronę Polski około godz. 20.00.

IMG_4185 IMG_0903

04.08.21. -środa - przyjazd do Torunia około godz. 18.00.

Pobierz program (PDF)

Pobierz Formularz zgłoszeniowy

OWU Bezpieczne Podróże

Koszty rezygnacji z imprezy turystycznejKlauzule