Czarnogóra

Montenegro – CZARNA PERŁA BAŁKANÓW.

Montenegro – CZARNA PERŁA BAŁKANÓW  

(17.07- 26.07.2022 r.)

Cena 250 euro plus 850 zł

 Zaliczka do 30.04.2022 – 850 zł.

Do dnia 15.06.2022 – pozostała kwota.

ŚWIADCZENIA:- przejazd nowoczesnym, klimatyzowanym autokarem,

- 8 noclegów, a w tym:  6 noclegów w hotelu Ponta*** w Czarnogórze w miasteczku Dobra Voda, obok miasta Ulcinj,2 noclegi tranzytowe, standard to pokoje 2 i 3 – osobowe z łazienkami,

-  wyżywienie w hotelach- 8 śniadań i 8 obiadokolacji,

- wycieczki do Ulcinia, Budvy, Zatoki Kotorskiej, także nad Kanion Tary do Parku Krajobrazowego Durmitor,

- ubezpieczenie KL i NNW,

- ubezpieczenie Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

- ubezpieczenie Turystyczny Fundusz Pomocowy,

- opiekę pilota,

 

Cena nie zawiera kosztu rejsu wybrzeżem i rzeką Bojaną do granicy z Albanią  10 euro, biletu wstępu do Parku Durmitor 10 euro oraz biletu wstępu na na starówkę Kotoru 5 euro. Całość 25 euro płatne pilotowi.

Hotel Ponta 3* znajduje sie 120 m od plazy Veliki Pijesak. Plaża Veliki Pijesak (Wielki Piasek)  pokryta jest drobnymi kamyczkami, a jej długość wynosi 600 m. Wokół plaży znajdują się skały i mała wysepka. Wzdłuż plaży jest promenada z licznymi restauracjami, kawiarenkami, cukierniami…
Wyposażenie hotelu: 24 pokoje  2,3,4 osobowe z aneksem kuchennym, klimatyzacją, TV, internetem, balkonem i parkingiem. Hotel posiada restauracje (jadalnię), recepcję, otwarty basen i parking. Wyżywienie: śniadania w formie bufetu z napojami, obiadokolacje podawane (dwa dania do wyboru), woda bezpłatna, pozostałe napoje dodatkowo płatne.

Plan wycieczki:

17.07. niedziela – wyjazd z Torunia godz. 06.00.  Po drodze postój na obiadokolację (we własnym zakresie) i kontynuacja dalszej trasy przez Słowację na Węgry do Szegedu. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy.

18.07. poniedziałek – dalsza trasa przez Belgrad do Czarnogóry. Przyjazd do hotelu ok. godz. 20.00, zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg.

19.07. wtorek – śniadanie, czas wolny na plażowanie, obiadokolacja godz. 19.00, nocleg.

20.07. środa - śniadanie, wycieczka do Budvy ( wiele osób nazywa Budvę Małym Dubrownikiem ze względu na zbliżoną architekturę), po drodze zobaczymy również miasteczko na wyspie St. Stefan, które jest unikalnym na świecie  kompleksem hotelowym.  Przejazd do Kotoru gdzie zobaczymy wspaniałą starówkę oraz zatokę Kotorską (Boka Kotorska). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

21.07. czwartek- śniadanie, czas wolny na plażowanie, obiadokolacja godz. 19.00, nocleg.

22.07. piątek-  śniadanie, krótki przejazd do miasta Ulcinj. Tam krótkie zwiedzanie starego miasta i pobyt na klimatycznej plaży. W drugiej połowie dnia rejs po rzece Bojanie, naturalnej granicy Czarnogóry i Albanii. Pobyt na najdłużej plaży na Bałkanach – Velika Plaža. Powrót na obiadokolację i nocleg do Dobrej Vody.

Miasto Ulcinj ma przynajmniej 2000 lat pod nazwą Olcinium. W VII w., po podziale Cesarstwa Rzymskiego, Ulciń został częścią prowincji Prevalis pod administracją Cesarstwa Bizantyjskiego. Od XII-XIV w. Ulciń był częścią Cesarstwa Serbskiego. W tym czasie są budowane liczne cerkwie. Po upadku Cesarstwa Serbskiego albańskie rodziny Balszaj i Wenice walczyły o władzę w mieście. Balszaje zwyciężyli, a w Starym Mieście pozostała z tego okresu interesująca wieża Balszaj. W roku 1405 miasto zajęli Wenecjanie i rządzili w nim 150 lat. W tym czasie miasto otrzymało unikalne wschodnio-adriatyckie piętno: charakterystyczne pałace, cerkwie, kościoły i place. W roku 1571 Otomańscy Turcy przejęli miasto i wtedy Ulcinj ponownie się zmienił – otrzymał nowy orientalny wygląd, który zachował do dnia dzisiejszego. Zbudowano Meczet Paszy (1719), Główny meczet (1728), Górski meczet (1783), oraz wiele łaźni tureckich. Szczególnie ciekawa jest wieża zegarowa (1754). Ruiny Ulcinia, tego z rzymskich czasów widać pod wodą na głębokości ok. 2m.  Miasto zostało zatopione w 2. wieku p.n.e. po mocnym trzęsieniu ziemi. Tutaj jeszcze żyją opowiadania o starych arabskich piratach, którzy przewozili czarnych niewolników z Afryki. Jeden ze statków rozbił się u wybrzeży Ulcinia i oswobodzeni niewolnicy zamieszkali w mieście, a ich potomkowie żyją tu do dziś.

23.07. sobota– śniadanie, czas wolny na plażowanie, obiadokolacja godz. 19.00, nocleg.

24.07. niedziela– śniadanie o 07.00, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną do Belgradu godz. 08.00. Po drodze odwiedzimy Park Krajobrazowy – Durmitor i najgłębszy w Europie, a drugi na świecie po Kolorado, Kanion Rzeki Tary. Przyjazd ok. 21.00 i zakwaterowanie w  Belgradzie,  obiadokolacja, nocleg tranzytowy.

25.07. poniedziałek–  śniadanie godz. 09.00 i wyjazd o godz. 10.00 z Belgradu w trasę powrotną przez Węgry, Słowację  w kierunku granicy z Polską. Postój na obiadokolację (we własnym zakresie).

26.07. wtorek – przyjazd do Torunia około godz.  07.00.

Uwaga!!! Na terenie Montenegro walutą obowiązującą jest Euro. 

Zgłoszenie_2022

Program_Montenegro_CZARNA PERŁA BAŁKANÓW_2022