croatia

Medjugorje – Bośnia i Hercegowina, Chorwacja

Data: 1- 8.08.2018 r. – 8 dni
Cena: 800 zł + 100 euro (z wyżywieniem)

Zaliczka: 350 zł
Pozostała kwota płatna do 30 czerwca 2018 r.

W cenie zawarte są świadczenia:
- przejazd autokarem klimatyzowanym Toruń – Chorwacja – Toruń i przejazdy wg planu,
- 5 noclegów w nowym pensjonacie (na polskie warunki odpowiednik 2**, pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami),
- wyżywienie w pensjonacie – 5 śniadań i 5 obiadokolacji,
- zwiedzanie Dubrownika, wyspy Brač, Tučepi, Sarajewa, Mostaru, Medjugorje,
- ubezpieczenie KL i NNW,
- opieka pilota,
- licencjonowany przewodnik po Dubrowniku.

Cena nie zawiera:
-
opłaty klimatycznej – 5 euro za cały pobyt, płatna w biurze,
- obowiązkowej opłaty 
z tytułu Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego – 10 zł,
-
wycieczki fakultatywnej statkiem na wyspę Brač – 25 euro (szczegóły poniżej).

UWAGA!
Na wstępy należy przeznaczyć 6 euro lub 21 euro (z wejściem na mury Dubrownika). Na wydatki własne (napoje, zakupy w markecie), należy przygotować około 50 euro. Na terenie Bośni i Hercegowiny można również płacić w euro.

Paszport nie jest wymagany! Wystarczy dowód osobisty.

Plan wycieczki:

01-08-2018 – środa - wyjazd z Torunia (parking przy Cinema City, ul. Czerwona Droga) o godz. 16.00. Po drodze postój w okolicach Katowic na kolację (we własnym zakresie). Przejazd nocny Słowację.

02-08-2018 – czwartek - dalsza trasa przez Węgry i Chorwację do Medjugorje. Zakwaterowanie i obiadokolacja, nocleg w zaprzyjaźnionym hotelu. To miejsce będzie naszą bazą.

03-08-2018 – piątek – śniadanie wejście na Górę Križevac – wzgórze wznoszące się ponad Medjugorie (520 m), na którym 15 marca 1934 roku parafianie wznieśli krzyż ze zbrojonego betonu o wysokości 8,56 m. Od początku objawień Matki Bożej na Križevacu zaczęto odmawiać Drogę Krzyżową. Na początku stacje oznaczone były drewnianymi krzyżami, a w 1988 roku umieszczono tam płaskorzeźby wykonane z brązu (dzieło prof. Carmela Puzzola).Trasa dość trudna, konieczne buty z twardą podeszwą. Obiadokolacja i nocleg.

MB_gora kosciol_M

04-08-2018 – sobota - dzień typowo rekreacyjny nad Morzem Adriatyckim. Po śniadaniu wyjazd na plażę do Tučepi. To miejscowość turystyczna w Środkowej Dalmacji, która słynie z najdłuższej plaży na Makarskiej Riwierze ciągnącej się około 3 km, wzdłuż której znajduje się przepiękna promenada w alei sosen. Dla chętnych możliwość podróży statkiem na plażę na wyspie Brač (w turystycznej miejscowości Bol). Na statku grill, muzyka etc. Powrót wieczorem do Tučepi. UWAGA: Podróż statkiem jest fakultatywna (dodatkowy koszt 25 euro, w zgłoszeniu należy wyraźnie zaznaczyć chęć udziału w tej wyprawie, gdyż miejsce na statku trzeba wcześniej zarezerwować). Po powrocie do hotelu obiadokolacja i nocleg.

tucepi_b brac

05-08-2018 – niedziela – śniadanie, następnie wejście na Górę Objawień. To miejsce pierwszych objawień Matki Bożej, kilkaset metrów ponad wioską Podbrdo. Na drodze do miejsca objawień ustawiono wielki drewniany krzyż, który oznacza miejsce, gdzie Matka Boża trzeciego dnia objawień poprzez Mariję Pavlović po raz pierwszy wezwała ludzkość do życia w pokoju. W miejscu objawień, w dwudziestą rocznicę objawień postawiono figurę Królowej Pokoju wykonaną zgodnie ze wzorcem, który znajduje się przed kościołem parafialnym (dzieło Dino Felicio). Przejazd nad wodospady Kravica, tam kilkugodzinny odpoczynek. Powrót do Medjugorje. Obiadokolacja i nocleg.

Kravice

06-08-2018 – poniedziałek – po śniadaniu wyjazd do Dubrownika. Miasto otoczone zabytkowymi murami obronnymi, zabytek wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Powrót na obiadokolację i nocleg.

dubrovnik

07-08-2018 – wtorek – śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do Mostaru godz. 10.00. Zwiedzanie miasta do 12.00. Biały kamienny most nad szmaragdową Neretwą, kolorowe tureckie domy z charakterystycznymi pięterkami haremów. W Mostarze widać ślady tureckiej przeszłości Bałkanów. Największą świątynią w mieście jest Meczet Karadjoz-Bega z 1557 r., łatwo go wypatrzeć z daleka – ma bardzo wysoki minaret, z którego rozciąga się widok na dużą część miasta. W drewnianych podcieniach meczetu można w ciszy odpocząć po wspinaczce na minaret. Po drugiej stronie Neretwy jest kolejny stary meczet – Nesut-agi Vucjakovicia, zbudowany w 1564 r. W pobliżu tego meczetu w czasie wojny przebiegała linia frontu, co widać do dzisiaj. Symbolem Miasta jest Stary Most, który spinał brzegi Neretwy przez ponad 400 lat. Jedna strona tradycyjnie uchodziła za „turecką”, druga za „chorwacką”.

Mostar

Przejazd niezwykle malowniczą trasą doliny Neretwy do Sarajewa, które najbardziej ucierpiało podczas wojny domowej, a obecnie powoli odradza się. Wspólne zwiedzanie miasta, od 15.00 do 18.00. Przede wszystkim Starówka – Baszczarsziji, a także czas wolny na obiadokolację (we własnym zakresie) – specjalność kuchni Sarajewa to Ćevapčići. Wyjazd z Sarajewa w kierunku Węgier, przejazd nocny przez Słowację.

sarajewo

08-08-2018 – środa – śniadanie (we własnym zakresie na Słowacji). Powrót do Torunia około godz. 16.00.

Kolejność realizacji planu może ulec zmianie.

Pobierz program (PDF)

Pobierz formularz zgłoszeniowy (PDF)

Warunki Uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez Biuro VOSTOK TRAVEL POLAND

Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne PodróżeKoszty Imprezy Turystycznej