Stambul (1)

Majówka 2023! Bułgarskie pejzaże, tureckie smaki, czyli dwa Światy nad jednym morzem.

 

Majówka 2023!

 Bułgarskie pejzaże, tureckie smaki, czyli dwa Światy nad jednym morzem.

Data: 27.04. – 06.05.2023 r.

Cena z wyżywieniem:

500 zł + 500 euro 

Zaliczka 500 zł do 31.12.2022

Reszta kwoty do 31.03.2023

 

Cena nie obejmuje biletów wstępu, przewodników, zestawów słuchawkowych – dodatkowo 50 euro/os. Płatne pilotowi w autokarze.

 

Świadczenia:

— przejazd wygodnym i nowoczesnym autokarem –Toruń – Bułgaria – Turcja – Toruń, (także wszystkie przejazdy wg planu),

— 9 noclegów w hotelach 3-4*– pokoje 2-osobowe,

— wyżywienia: 9 śniadań, 9 obiadokolacji,

— zwiedzanie Sofii, Nessebaru, Stambułu, Adampola,

— rejs na osmańską wyspę Buyukadę,

— chwila wypoczynku na plaży,

— ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna + Covid 19,

— ubezpieczenie TFG i TFP.

 

 

Program wyjazdu:

27.04- wyjazd z Torunia, zbiórka godz. 06.00 pod kinem Cinema City. Przejazd przez Polskę, Słowację i Węgry na nocleg tranzytowy do Kecskemét lub Szeged. Obiadokolacja i nocleg około godz. 21.00.

28.04- śniadanie, 2-godzinny czas wolny na spacery po mieście Kecskemét (W dosłownym tłumaczeniu nazwa oznacza „dzielnicę kóz”.). Zobaczymy główny plac miejski, znajduje się przy nim Ratusz Miejski, Kościół Franciszkański, Kościół Kalwiński i Kościół Wielki (katolicki). Przejazd przez Serbię do stolicy Bułgarii. Dojazd do Sofii ok. godz. 20.00. Obiadokolacja, impreza integracyjna i nocleg.

29.04- śniadanie, zwiedzanie miasta naznaczonego bogatą historią po panowaniu cesarstwa bizantyjskiego oraz imperium osmańskiego. Widoczne jest to w zabudowie – pięknych cerkwi, meczetów ze strzelistymi minaretami oraz osmańskich łaźni. Zobaczymy także Parlament i Pałac Prezydenta. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

30.04- śniadanie, przejazd do Stambułu, miasta uważanego za najpiękniejsze na świecie, dawnej stolicy cesarstwa bizantyjskiego znanego jako Konstantynopol oraz stolicy sułtanów osmańskich. Przejazd na azjatycką stronę Cieśniny Bosfor do Adampola (Polonezkoy) na obiadokolację i nocleg.

01.05- śniadanie, zwiedzanie najważniejszych zabytków Stambułu – Hipodrom, Błękitny Meczet, Hagia Sophia (najwspanialszy bizantyjski zabytek miasta, inaczej Kościół Mądrości Bożej), Plac Koński, Haseki Hürem Hamami, Meczet Rüstema Paszy. Zobaczymy Muzeum Topkapi, Wielki Bazar i okolice. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

02.05- śniadanie, spacer po Pelonezköy. Odwiedzimy polskie muzeum oraz polski kościół i cmentarz. Wieś Pelonezköy to inaczej Adampol, oddalona kilkanaście kilometrów od Stambułu, założona przez księcia Adama Czartoryskiego. Stanowiła schronienie dla Polaków prześladowanych po powstaniu listopadowym oraz uciekinierów z rosyjskiej armii carskiej. Do dziś mieszka tam wielu Polaków biegle mówiących w ojczystym języku. Krótki przejazd do portu i rejs (około 1,5h w jedną stronę) na wyspę Büyükada z niesamowitą roślinnością i lazurową woda. Wspaniała architektura osmańskich domów, często opuszczonych. Powrót na obiadokolację i nocleg do Adampola.

03.05- śniadanie, wyjazd do Bułgarii nad Morze Czarne na Słoneczny Brzeg. Nessebar – Novi Grad. Obiadokolacja i nocleg.

04.05- śniadanie, zwiedzimy stare miasto Nessebar – zabytek klasy UNESCO. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

05.05- wczesne śniadanie, przejazd do Kecskemét lub Szeged na obiadokolację i nocleg tranzytowy.

06.05- śniadanie i wyjazd do Polski. Dojazd do Torunia około godz. 24.00.

Zgłoszenie 2023