gruzja

Gruzja czyli Kaukaz dla ambitnych…

Cena: 1300 zł + 350 euro.

Zaliczka: 800 zł.
Pozostała kwota płatna do 20 sierpnia 2019 r.

Świadczenia:

przejazd klimatyzowanym autokarem na lotnisko,
- przelot do Gruzji i z powrotem,
- 7 noclegów, pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami,
- 7 śniadań i 6 obiadokolacji w hotelach,
- transport i zwiedzanie wszystkich miejsc zgodnie z planem,
- opieka pilota,
- ubezpieczenie KL i NNW,
- opłaty klimatyczne.

Uwaga!
Wymagany paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

Cena nie zawiera:
-
biletów wstępu do poszczególnych obiektów oraz napiwków (około 20 euro).
-
obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w kwocie 13 zł.

Tbilisi_a

Program wycieczki:

Dzień 1 – 21.09.2019- sobota, wyjazd z Torunia (parking przy kinie Cinema City, ul. Czerwona Droga) o godz. 10.00 na lotnisko do Warszawy. Odprawa godz. 14.00, wylot godz. 16.05. Przylot do Tbilisi godz. 23.55 czasu miejscowego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2 – 22.09.2019- niedziela, śniadanie, zwiedzanie miasta: Katedra Świętej Trójcy to największa prawosławna katedra w Gruzji i na Kaukazie. Następnie zwiedzimy najstarszą świątynię w Tbilisi, bazylikę Anczischati z VI w. Dalej Katedra Sioni. W katedrze przechowywany jest krzyż św. Niny, która wprowadziła do Gruzji chrześcijaństwo. Degustacja mocnego gruzińskiego wina w piwniczce winnej. Wjazd kolejką linową do twierdzy Narikała – widok na panoramę miasta. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 – 23.09.2019- poniedziałek, śniadanie, przejazd do Mcchety – dawnej stolicy Gruzji malowniczo położonej u zbiegu rzek Aragwi i Kury wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie: kościół Dżwari – perła dawnej gruzińskiej architektury, katedra Sweti Cchoweli czyli Drzewo Życia, oraz cerkiew Samtawro. Przejazd do Kazbegi, wjazd samochodami terenowymi do podnóża Kazbeku, zwiedzanie symbolu Gruzji – cerkwi Sameba Cminda.
Powrót do Tbilisi na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4 – 24.09.2019- wtorek, śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Batumi. Po drodze zwiedzanie miasta Kutaisi. W centrum miasta zobaczymy m. in. kolorową fontannę z reprodukcjami rzeźb: figurą Tamady sprzed siedmiu tysięcy lat i pozostałymi figurami sprzed pięciu do trzech tysięcy lat. Maleńkiego Tamadę pijącego wino znaleziono w zachodniej Gruzji, a figury przedstawiające zwierzęta, w tym słynnego złotego lwa i rydwan, na wschodzie w rejonie Kachetii. Oryginały obejrzeć można w Muzeum Narodowym w Tbilisi i jego oddziale w Sighnaghi. Interesujące w tej misternej sztuce są nawiązania do kultury Mezopotamii. Dalej przejedziemy do kontrowersyjnie odnowionej katedry Zaśnięcia Bogarodzicy – Bagrati, przez rekonstrukcję której Gruzini mocno narazili się UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu w Batumi, obiadokolacja, nocleg.

Kutaisi Bagrati

Dzień 5 – 25.09.2019- środa, śniadanie, wspólne zwiedzanie. Batumi to naprawdę bardzo nowoczesne i ciekawe miejsce. Jest to typowo portowe miasto z kamienistą plażą. Wyodrębnić w nim można dwie główne części: port, dzielnicę portową i plażę oraz część mieszkalną, bardziej nowoczesną i cały czas się rozbudowującą. W mieście warto zobaczyć pokaz grających fontann, który kończy się dopiero ok. 24.00. W centralnym punkcie miasta znajdziemy diabelski młyn oraz kilka wysokich i bardzo nowoczesnych, futurystycznych budynków. Najwyższy z nich to Uniwersytet, natomiast budynek z charakterystyczną kulą na górze to dyskoteka. Pozostałe to hotele i biurowce. Warto także zobaczyć teatr i budynki administracji miasta. Cała okolica jest dość ładnie zagospodarowana, chociaż cały czas trwają tam jakieś prace modernizacyjne. Batumi to takie wschodnie Las Vegas. Czas wolny na odpoczynek nad Morzem Czarnym, obiadokolacja, nocleg.

Batumi_1 Batumi_2

Dzień 6 – 26.09.2019- czwartek, śniadanie i dzień wypoczynkowy nad Morzem Czarnym, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 – 27.09.2019- piątek, śniadanie i wykwaterowanie oraz wyjazd z Batumi w drogę powrotną w kierunku Tbilisi. Zatrzymamy się w mieście Gori – rodzinnym mieście Stalina. Zobaczymy Dom-Muzeum Stalina oraz wagon w którym podróżował. Powrót do Tbilisi, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

dom_stalina wagon

Dzień 8 – 28.09.2019- sobota, śniadanie, wykwaterowanie, czas wolny w centrum miasta do godz. 13.00. Przejazd na lotnisko i odprawa godz. 14.30. Wylot do Warszawy godz. 16.35. Przylot do Warszawy godz. 20.30.
Powrót do Torunia około północy.

Pobierz program (PDF)

Pobierz Formularz zgłoszeniowy (PDF)

Ubezpieczenie podróży zagranicznych
Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym_IPID_BP2018
OWU Bezpieczne Podróże_20182

 Ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej
Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym_IPID_KIT
OWU Koszty Imprezy Turystycznej