Burj Al Arab

Dubaj – czyli „Sen o bogactwie” ZEA – brak miejsc

Data: 04-11.11.2019 r. – 8 dni

Cena: 1980 zł + 400 $

Zaliczka: 1280 zł – płatna do 30 kwietnia, kolejna rata – 400$ do 31 maja, pozostała część do 30 września 2019 r.

W cenie zawarte są świadczenia:

- przejazd autokarem z Torunia na lotnisko do Katowic i z powrotem,
- przelot Katowice – Dubaj – Katowice,
- 6 noclegów w luksusowym hotelu 4* Al Hamra, pokoje 2-osobowe, na życzenie 3-osobowe,
- 1 nocleg na pustyni – w pełni zorganizowany, nocleg plus impreza,
- wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji,
- zwiedzanie Emiratów: Dubaju, Sharjah, Ajman,
- jazda po szczytach wydm super mocnymi samochodami terenowymi Toyota Land Cruiser,
- zwiedzanie z polskim, licencjonowanym przewodnikiem,
- ubezpieczenie KL i NNW,
- opieka pilota i rezydenta,
- podatek turystyczny 15 AED/ dzień,
- składka z tytułu turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

Cena nie zawiera:
- opłat za bilety wstępu około 60-70 $ w tym „ On the Top”- Burj Khalifa.
-
wycieczki fakultatywnej z przewodnikiem do Abu Dhabi 60 $.
Obowiązuje paszport ważny minimum 6 miesięcy od dnia powrotu.

Program wyprawy:

Dzień 1. 04.11.2019. Wyjazd z Torunia o godz. 04.00. Przejazd autokarem do Katowic. Odprawa godz. 09.00. Wylot do Dubaju o godz. 11.00. Zmiana czasu. Przylot godz. 20.00, transfer z lotniska, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Palm Jumeirah Al Bateen

Dzień 2. 05.11. 2019. Śniadanie, zwiedzanie Dubai Marina – nowoczesnej dzielnicy Dubaju z portem jachtowym i promenadą. Następnie Palm Jumeirah – sztucznej wyspy w kształcie palmy. Przystanek na zdjęcie przy hotelu Atlantis. Dalej Souk Madinat Jumeirah – centrum handlowe zbudowane w tradycyjnym arabskim stylu, położone wśród kanałów. Podejdziemy pod Burj Al Arab, czyli hotel w kształcie żagla. Przejedziemy do Mall of the Emirates, tam zobaczymy sztuczny stok narciarski Ski Dubai. Przejedziemy do Dubai Mall  i Burj Khalifa. Wjedziemy na taras „On the Top” — najwyższego budynku na świecie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Atlantis The Burj Khalifa stands in Dubai

Dzień 3. 06.11. 2019. Śniadanie, spacer i zwiedzanie najstarszej dzielnicy handlowej Dubaju Bastakiya, z charakterystycznymi wieżami wietrznymi. Zobaczymy Muzeum Dubaju w dawnym Forcie Al Fahidi – czyli lekcja historii Dubaju „w pigułce”. Następnie przejazd taksówką wodną (abrą) na drugą stronę kanału. Zwiedzimy bazar z przyprawami (Spice Souk), gdzie można kupić najrozmaitsze gatunki pachnących przypraw, ziół i bakalii. Zwiedzimy bazar ze złotem(Gold Souk), który kusi odwiedzających niezliczoną ilością złotych wyrobów, zarówno w arabskim jak i nowoczesnym stylu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Souk_gold Souk Madinat Jumeirah_a

Spice Souk Souk Madinat Jumeirah

Dzień 4. 07.11. 2019. Wolny dzień na plażowanie w Szardży. To doskonała piaszczysta plaża w centrum miasta. Istnieje możliwość swobodnego opalania w bikini oraz kąpieli w lazurowej wodzie. Obiadokolacja, nocleg.

sharjah

Dzień 5. 08.11. 2019. Śniadanie godz. 09.00., czas wolny. Zbiórka godz. 14.00, wyjazd na pustynię. Samochody typu Toyota Land Cruiser podjeżdżają pod hotel, 6 osób wsiada do każdego jeepa. Przejazd na pustynię trwa około godziny. Postój na sesję zdjęciową i dalej godzinna jazda po wydmach. Ok 17.00 postój na zachód słońca, następnie przejazd do obozu Beduinów, a tam kolacja bufetowa, występ derwisza i taniec brzucha. Goście mogą bezpłatnie pojeździć na wielbłądach, zrobić hennę, zapalić shishę ;-). Nocleg na pustyni!

wydma desert2

Dzień 6. 09.11.2019. Śniadanie, przejazd do Sharjah, zwiedzanie miasta. W 1998 roku emirat został uznany przez UNESCO za kulturalną stolicę świata arabskiego i stał się popularnym celem dla turystów oczekujących od miejsca pobytu czegoś więcej niż wypoczynku na plaży. Na miłośników kultury arabskiej czekają muzea w Dzielnicy Dziedzictwa i Dzielnicy Sztuki. Do często odwiedzanych miejsc należą również miejscowe targowiska np. Blue Souk, na których można kupić lokalne upominki. Zakwaterowanie w hotelu około godz.13.00., czas wolny na prysznic. Przejazd do Ajman na spacer po mieście, które słynie z tradycyjnej zabudowy poprzeplatanej nowoczesnymi wieżowcami. Powrót do hotelu ok. 18.00. Obiadokolacja, nocleg.

plaza1 plaza

Dzień 7. 10.11.2019. Śniadanie godz. 09.00. Dla chętnych wycieczka fakultatywna do Abu Dhabi. Osoby, które pozostają w hotelu, mają dzień wolny do własnej aranżacji, np. plażowanie.
Przejazd autokarem do Abu Dhabi trwa około 2 godzin. Zwiedzanie:
Sheikh Zayed Grand Mosque –  architektonicznego dzieła sztuki i jednego z najpiękniejszych meczetów na świecie, zbudowanego z białego marmuru, mogącego pomieścić ok. 40 tysięcy wiernych. Przejazd przez dzielnicę Al Bateen, gdzie znajdują się pałace rodziny rządzącej w Abu Dhabi. W dalszej kolejności Emirates Palace – jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie zbudowany na wzór pałacu arabskiego. W hotelowej kawiarni serwowana jest kawa i desery z opiłkami 24-karatowego złota. Następnie zobaczymy Heritage Village – wioskę dziedzictwa kulturowego. Przejazd na wyspę Saadiyat, gdzie budowane jest Muzeum Louvre Abu Dhabi. Możliwość zwiedzania ekspozycji Manarat al Saadiyat. Wejdziemy do Ferrari Word, podjedziemy też pod tor Formuły 1, postaramy się wjechać autokarem do hotelu Viceroy, który znajduje się na torze F1 Yas Marina Circuit. Jeśli nie dostaniemy pozwolenia na wjazd, to podejdziemy pieszo na most, z którego doskonale widać tor F1. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

968ab1 ab4_2

Heritage Village Ferrari World

Dzień 8. 11.11. 2019. Śniadanie godz. 09.00., czas wolny na plaży do godz. 15.00. Wykwaterowanie, wyjazd na lotnisko. Odprawa o godzinie 18.00, a następnie wylot do Polski. W Katowicach będziemy około północy. Dojazd do Torunia około godz. 06.00 dnia następnego.

Pobierz program (PDF)

Pobierz Formularz zgłoszeniowy (PDF)

Ubezpieczenie podróży zagranicznych
Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym_IPID_BP2018
OWU Bezpieczne Podróże_20182

 Ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej
Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym_IPID_KIT
OWU Koszty Imprezy Turystycznej