wies_a

Długi, czerwcowy weekend na Białorusi

Grodno, Mińsk, Pińsk, Kobryń, Brześć

 Cena: 880 zł + 25 euro (koszt wizy i zaproszenia)

Zaliczka: 200 zł płatna do 25 kwietnia 2019 r.
Pozostała kwota płatna do 10 maja 2019 r.

 

W cenie zawarte są świadczenia:
- przejazd nowoczesnym autokarem wg planu,
- zwiedzanie i objazd zgodnie z planem,
- 4 noclegi:pokoje 2 i 3-osobowe,- 4 śniadania i 3 obiadokolacje,
- zwiedzanie wszystkich miejsc z miejscowym, sprawdzonym przewodnikiem,
- ubezpieczenie KL i NNW,
- pomoc w uzyskaniu zaproszenia i wizy,
- opieka pilota.

Wymagany paszport ważny minimum 6 miesięcy od dnia powrotu.

Program wycieczki:

Dzień 1 – wyjazd z Torunia, zbiórka o godz. 15.00. Przejazd w kierunku granicy z Białorusią. Jedziemy przez Ciechanów do Białegostoku. Po drodze czas wolny na obiad (we własnym zakresie). Odprawa graniczna i dojazd do Grodna na nocleg około godz. 22.00.

grodno_c grodno_a

Dzień 2 - śniadanie, zwiedzanie starego miasta Grodna m. in. Stary i Nowy Zamek, synagoga, dom Elizy Orzeszkowej, cmentarz katolicki, cmentarz wojskowy, pałacyk królewski, plac Batorego. Spacer deptakiem grodzieńskim. Obejrzymy kościół franciszkański, kościół brygidek, cerkiew świętych Borysa i GlebaPrzejazd do Wasiliszek do domu Czesława Niemena. Przejazd i czas wolny nad jeziorem Świteź. Dojazd do Baranowicz na obiadokolację i nocleg.

wasiliszki wasiliszki_a

Dzień 3 - śniadanie, przejazd do wpisanego na listę UNESCO zamku w Mirze. Przejazd do Mińska. Zwiedzanie centrum miasta i architektury socrealistycznej. Pałac Kultury, Pałac Prezydenta, Teatr Armii Białoruskiej, Pałac Republiki, Dom Związkowy. Odwiedzimy także słynny polski kościół w samym sercu Mińska, tzw. czerwony kościół, Przejedziemy także na miejsce masowych grobów zbrodni NKWD w Kuropatach. Powrót do Baranowicz na obiadokolację i nocleg.

zamek_mir mińsk

Dzień 4 - śniadanie, wykwaterowanie, przejazd w kierunku Pińska. Po drodze krótki postój w Łagiszynie, odwiedzinysanktuarium maryjnego Królowej Polesia. Dojazd i zwiedzanie Pińska. Przejazd do opuszczonych, niezwykle malowniczych wsi nad Prypecią. Odwiedzimy wieś Kudrycze gdzie czas zatrzymał się kilka wieków temu. Malownicze krajobrazy z rzeką Prypeć. Czas wolny na odpoczynek na łonie natury. Przejazd do Kobrynia na obiadokolację i nocleg.

pinsk_a brest_fort

Dzień 5 - śniadanie, zwiedzanie Kobrynia, wyjazd do Gruszowej, zobaczymy pozostałości po majątku Marii Rodziewiczówny, słynny dąb Dewajtis oraz odwiedzimy grób rodziców Rodziewiczówny – ojciec był powstańcem styczniowym, wywiezionym na Syberię. Przejazd do Brześcia, zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej. Powrót do Torunia około północy.

Pobierz program (PDF)

Pobierz formularz zgłoszeniowy (PDF)

Ubezpieczenie podróży zagranicznych
Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym_IPID_BP2018
OWU Bezpieczne Podróże_20182

 Ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej
Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym_IPID_KIT
OWU Koszty Imprezy Turystycznej