13_ksamil_saranda

Czarnogóra i Albania

Cena: 750 zł + 300 euro

Zaliczka: 600 zł płatna do 30 kwietnia 2018 r.
Pozostała kwota do 20 maja 2018 r.

Wycieczka dedykowana dla Seniorów.

W cenie zawarte są świadczenia:
- przejazd nowoczesnym klimatyzowanym autokarem,
- 11 noclegów, a w tym: 2 noclegi w hotelu Albatros w Czarnogórze, 5 noclegów w Albanii, 2 noclegi tranzytowe w Belgradzie, 2 noclegi tranzytowe na Słowacji, standard to pokoje 2 i 3 – osobowe z łazienkami,
- wyżywienie w hotelach- 11 śniadań i 10 obiadokolacji,
- zwiedzanie m.in.: Szkodry, Kruji, Tirany, Ksamil, Butrint, Sarandy, Girokastry, Berat,
- ubezpieczenie KL i NNW,
- opieka pilota,
- przewodnik w wyznaczonych miejscach,
- ubezpieczenie z tytułu Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

Dodatkowo na wstępy, zestawy Tour Guide należy zabrać 25 euro.

Uwaga!
Na terenie Montenegro walutą obowiązującą jest Euro. W Albanii można płacić w euro lub wymienić pieniądze w banku. Nie trzeba posiadać paszportu! Wystarczy dowód osobisty.

Plan wycieczki:
04.06. poniedziałek
– wyjazd z Torunia godz. 07.00, (parking przy Cinema City, ul. Czerwona Droga). Po drodze postój na obiad (we własnym zakresie), zakwaterowanie około godz. 19.00, nocleg na Słowacji.
05.06. wtorek – śniadanie i dalsza trasa przez Węgry – Szeged do Belgradu. Przyjazd do hotelu ok. godz. 19.00. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
06.06. środa – śniadanie godz.07.00. Wyjazd z Belgradu do Czarnogóry godz. 07.30. Przyjazd do Ulcinj ok. godz. 19.00. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2_Ulcinj 1_Ulcinj

07.06. czwartek- śniadanie, zwiedzanie miasta Ulcinj, czas wolny, np. plaża, obiadokolacja (godziny ustalimy wspólnie), nocleg. Miasto Ulcinj ma przynajmniej 2000 lat pod nazwą Olcinium. W VII w., po podziale Cesarstwa Rzymskiego, Ulciń został częścią prowincji Prevalis pod administracją Cesarstwa Bizantyjskiego. Od XII-XIV w. Ulciń był częścią Cesarstwa Serbskiego. W tym czasie są budowane liczne cerkwie. Po upadku Cesarstwa Serbskiego albańskie rodziny Balszaj i Wenice walczyły o władzę w mieście. Balszaje zwyciężyli, a w Starym Mieście pozostała z tego okresu interesująca wieża Balszaj. W roku 1405 miasto zajęli Wenecjanie i rządzili w nim 150 lat. W tym czasie miasto otrzymało unikalne wschodnio-adriatyckie piętno: charakterystyczne pałace, cerkwie, kościoły i place. W roku 1571 Otomańscy Turcy przejęli miasto i wtedy Ulcinj ponownie się zmienił – otrzymał nowy orientalny wygląd, który zachował do dnia dzisiejszego. Zbudowano Meczet Paszy (1719), Główny meczet (1728), Górski meczet (1783), oraz wiele łaźni tureckich. Szczególnie ciekawa jest wieża zegarowa (1754). Ruiny Ulcinia, tego z rzymskich czasów widać pod wodą na głebokości ok. 2 m. Miasto zostało zatopione w II wieku p.n.e. po mocnym trzęsieniu ziemi. Tutaj jeszcze żyją opowiadania o starych arabskich piratach, którzy przewozili czarnych niewolników z Afryki. Jeden ze statków rozbił się u wybrzeży Ulcinia i oswobodzeni niewolnicy zamieszkali w mieście, a ich potomkowie żyją tu do dziś. Ciekawy jest też i targ owocowo-warzywny w centrum Ulcinia, gdzie można zobaczyć Albanki w strojach narodowych i pogłaskać osiołka. Targ jest najlepszy w piątek i we wtorek. Obok są stoiska z pamiątkami i rożnymi fatałaszkami.
08.06. piątek –śniadanie, przejazd do Albanii do miasta Szkodra. Czas zwiedzania miasta 2 godziny. W planie zwiedzanie centrum miasta, meczetu, spacer deptakiem, czas wolny. Szkodra jest niewielkim 52 tys. osób miastem. Niesamowite dysproporcje pomiędzy slumsami cygańskimi na przedmieściach a pięknym i nowoczesnym centrum miasta. Przejazd do miasta Kruja, zwiedzanie ruin zamku Skanderberga oraz Muzeum Skanderbega – albańskie muzeum poświęcone postaci Skanderbega, otwarte w 1982 roku, przejazd do Tirany, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. Plac Skandeberga - to serce miasta, tutaj znajduje się pomnik słynnego syna Albanii, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Plac jest odrestaurowany, a wokół znajduje się kilka ciekawych budynków, Teatr Opery i Baletu, Meczet Ethem Beja – meczet budowany w latach 1789r do 1823r, to jedno z najbardziej cennych zabytków miasta. Wnętrza posiadają piękne freski i sztukaterie, Wieża zegarowa - usytuowana nieopodal meczetu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

7c_tirana 7a_tirana

09.06. sobota – śniadanie godz. 08.00, wyjazd w kierunku południowym, do Sarandy, nadmorskiego miasta. Przejazd przez Przełęcz Llogara – Park Narodowy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
10.06. niedziela – śniadanie godz. 09.00, wypoczynek na plaży w Sarandzie, obiadokolacja i nocleg.

11_ksamil_b 9_ksamil

11.06. poniedziałek – śniadanie, przejazd 6 km do pobliskiego miasteczka Ksamil, pobyt na malowniczej plaży z widokiem na Korfu, przejazd do Butrint, położonego nad malowniczym jeziorem Butrinti, powrót na obiadokolację w Sarandzie i przejazd przez Syri i Kalter (Blue Eye) do Gijrokastry na nocleg.

14b_Blue-Eye 14a_Blue-Eye

12.06. wtorek – śniadanie godz. 08.00 i zwiedzanie Gjirokastry, przejazd do Berat, zwiedzanie miasta „tysiąca okien” , obiadokolacja i nocleg.
Gjirokastra – jedno z dwóch albańskich miast, których starówki w całości wpisane są na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Dziś ponad 40-tysięczne miasto. Miasto rodzinne komunistycznego przywódcy Albanii – Envera Hodży.

16_berati 15_Gjirokastr

Berat – miasto w środkowej Albanii, nad rzeką Osum, ok. 45 tys. mieszkańców. Ośrodek turystyczny i kulturalny; miasto-muzeum, zwane – ze względu na charakterystyczne usytuowanie na stoku wzgórza „miastem tysiąca okien” Drugie miasto w Albanii w całości wpisane na listę UNESCO.
13.06. środa – śniadanie o 07.00, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną przez Macedonię do Belgradu. Przyjazd ok. 22.00 i zakwaterowanie w Belgradzie, obiadokolacja, nocleg.
14.06. czwartek – śniadanie godz. 08.00 i wyjazd o godz. 09.00 z Belgradu w trasę powrotną przez Węgry, na Słowację, zakwaterowanie w okolicach Bratysławy, obiadokolacja, nocleg.
15.05. czwartek – śniadanie, wykwaterowanie. Przyjazd do Torunia około godz. 20.00.

Pobierz formularz zgłoszeniowy (PDF)

Pobierz program (PDF)

Warunki Uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez Biuro VOSTOK TRAVEL POLAND

Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne PodróżeKoszty Imprezy Turystycznej