afrodita_rock

Cypr – Rajska wyspa Afrodyty

Data: 12-19.10.2020 r.
Cena: 2500 zł.

Zaliczka: 1000 zł płatna do 28.02.2020 r.

W cenie zawarte są świadczenia:
- transfer na lotnisko w Polsce, w obie strony,
- przelot na Cypr i z powrotem,
- 7 noclegów, pokoje 2, 3-osobowe w hotelu,
- 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
- transport na Cyprze oraz zwiedzanie wszystkich miejsc zgodnie z programem,
- zwiedzanie wybranych miejsc z przewodnikiem,
- opieka pilota,
- ubezpieczenie KL i NNW,

Uwaga!
Paszport nie jest wymagany – wystarczy dowód osobisty.

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – około 30 euro.

Program wycieczki:
12.10.2020 r.
Zbiórka przy parkingu kina Cinema City (ul. Czerwona Droga) o godz. 01.00. przejazd na lotnisko, odprawa godz. 05.00. Przelot do Larnaki godz. 06:50. Transfer do hotelu (w pobliżu plaży), zakwaterowanie w Larnace lub okolicach. Obiadokolacja, nocleg.

Larnaka

13.10.2020 r. Śniadanie. Spacer promenadą Larnaki (łac. Kition), miasta wybitnego filozofa greckiego Zenona. Wizyta w Cerkwii Agios Lazaros z IX w., gdzie w podziemiach znajdują się grób i relikwie św. Łazarza wskrzeszonego przez Chrystusa. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

larnaca_a Agios_Lazaros

Larnaka_a

14.10.2020 r. Przejazd do PAFOS. Po drodze przystanek w najstarszej osadzie Cypru z 5500 r. p. n. e., wpisanej na listę UNESCO. Poza wykopaliskami znajduje się tu kilka domów wybudowanych przez archeologów za pomocą antycznych narzędzi na wzór tych z neolitycznej osady. wpisanego na listę UNESCO. Po drodze zatrzymamy przy słynnej PETRA TOU ROMIOU – Skale Afrodyty. Według mitów właśnie tutaj z morskiej piany wyłoniła się grecka bogini Afrodyta. Przystanek w GEROSKIPOU. Wizyta przy bizantyjskim kościele Agia Paraskevi z IX/X w., zbudowanym na ruinach starożytnej świątynni Afrodyty.
W Pafos Zwiedzanie Parku Archeologicznego Kato Pafos ze słynnymi starożytnymi mozaikami rzymskimi III-V w. n.e, w których odkryciu brali udział polscy archeolodzy. Spacer po Pafos: forteca Saranda Kolones, kościół Agia Kyriaki, katakumby Agia Solomoni, „drzewo życzeń”. Wizyta w porcie Kato Pafos, gdzie znajduje się Zamek (Fort Nea Pafos) z czasów Lusignanów z XII w. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Geroskipou Archaeological_Park_Paphos

15.10.2020 r. Śniadanie. Wizyta w wiosce LANIA, zamieszkanej przez artystów, znanej z tradycyjnych kamiennych domów i wąskich brukowanych uliczek. Degustacja cypryjskich trunków: wino Commandaria i wódka z winogron Ziwania. Przejazd do KLASZTORU KYKKOS, najsłynniejszego i najbogatszego na Cyprze, którego największym skarbem jest ikona Madonny, przypisywana św. Łukaszowi. Czas wolny. Następnie wjazd tuż pod najwyższy szczyt Cypru – GÓRĘ OLIMP (1951 m n.p.m.). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

lania Kykkos

16.10.2020 r. Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek i do własnej aranżacji. Obiadokolacja, nocleg.

Larnaka_p1 Larnaka_p2

17.10.2020 r. Śniadanie. Przejazd do stolicy Cypru – NIKOZJI, jedynej na świecie podzielonej stolicy. Od 1974 r. „zielona linia” oddziela Republikę Cypryjską od nieuznawanej przez świat Tureckiej Republiki Cypru Północnego. Spacer: malownicza starówka, Brama Famagusta, Pałac Arcybiskupi, Mury Weneckie. Zwiedzanie Muzeum Cypru – największego muzeum na wyspie ze zbiorami od wczesnego okresu kamiennego do epoki wczesnobizantyjskiej. Czas wolny na starym mieście. Wizyta na placu Faneromeni, który był kiedyś głównym placem miasta. W części tureckiej miasta: spacer uliczkami, w których „zatrzymał się czas”, Plac Atatürka, stary karawanseraj Büyük Han z XVI w. oraz gotycka katedra Hagia Sophia, obecnie meczet, który jest najstarszą budowlą gotycką na Cyprze. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

nikosia_a nikosia

18.10.2020 r. Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek i do własnej aranżacji. Obiadokolacja, nocleg.

19.10.2020 r. Śniadanie godz. 07.00. Wykwaterowanie, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Pobierz program (PDF)

Pobierz formularz zgłoszeniowy (PDF)

Ubezpieczenie podróży zagranicznych
Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym_IPID_BP2018
OWU Bezpieczne Podróże_20182

 Ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej
Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym_IPID_KIT
OWU Koszty Imprezy Turystycznej