croatia

Chorwacja i Bośnia 2020

Data: 25.07. — 02.08.2020

Cena: 400 zł + 250 euro

Zaliczka: 400 zł – płatna do 30 czerwca 2020 r. Pozostała kwota 10 lipca 2020 r.

W cenie zawarte są świadczenia:
przejazd klimatyzowanym autokarem Toruń -Medjugorie – Toruń, (także wszystkie przejazdy wg planu),
6 noclegów w hotelu (pokoje 2- osobowe z łazienkami i klimatyzacją),
wyżywienia: 6 śniadań i 6 obiadokolacji,
zwiedzanie Sarajewa, Mostaru, Dubrownika, pobyt na plażach w Tucepi i Gradacu (Makarska Riwiera),
rejs w Dubrowniku,
opieka pilota,
zwiedzanie Dubrownika z licencjonowanym przewodnikiem,
ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna, rozszerzone o COVID-19.

Program wyjazdu:

25.07.20 — wyjazd z Torunia o godz. 16.00. Nocny przejazd przez Słowację.

26.07.20 — dalsza trasa przez Węgry i Chorwację do Medjugorie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

27.07.20 — śniadanie, następnie wyjazd na całodzienny pobyt na plaży do Tucepi.
Tucepi to miejscowość w Środkowej Dalmacji, która słynie z najdłuższej plaży na Makarskiej Riwierze ciągnącej się około 3 km, wzdłuż której znajduje się przepiękna promenada w alei sosen. Spacer wzdłuż promenady i pobyt na plaży. Powrót do Medjugorie na obiadokolację i nocleg.

tucepi_a tucepi

28.07.20 — śniadanie. Dla chętnych wejście na Górę Kriżewac – symbol Medjugorie.
To wzgórze wznoszące się ponad miastem (520 m), na którym 15 marca 1934 roku parafianie wznieśli krzyż ze zbrojonego betonu o wysokości 8.56 m.
Następnie przejazd do wodospadów Kravica. Kąpiele i wypoczynek. Powrót na obiadokolację i nocleg.

kravica

29.07.20 — śniadanie. Wyjazd do Dubrownika. Miasto otoczone murami obronnymi, zabytek wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W tym dniu odbędzie się rejs wzdłuż wybrzeża Dubrownika. Powrót do Medjugorie. Obiadokolacja i nocleg.

dubrovnik

30.07.20 — Po śniadaniu krótkie wejście (dla chętnych) na Górę Objawień. To miejsce pierwszych objawień Matki Bożej, kilkaset metrów ponad wioską Podbrdo. W miejscu objawień w dwudziestą rocznicę postawiono figurę Królowej Pokoju. W drodze do figury umieszczono płaskorzeźby z brązu. W miejscach modlitwy pielgrzymi zostawiają kawałki papieru z obietnicami, prośbami, obrazki, różańce i kwiaty, czasem ustawiają małe krzyże. Wyjazd do Gradacu na plażę. Powrót do Medjugorie, obiadokolacja i nocleg.

gradac

31.07.20 — śniadanie. Po śniadaniu wyjazd do Mostaru. Zwiedzanie miasta. W Mostarze widać ślady tureckiej przeszłości Bałkanów. Największą świątynią w mieście jest Meczet Karadjozbegaz 1557 roku. Symbolem miasta jest Stary Most, który spinał brzegi rzeki Neretwy przez ponad 400 lat. Jedna strona uchodziła za „turecką, druga za „chorwacką”.9 listopada 1993 r., w wyniku działań wojennych został on zburzony przez Chorwatów, a jego odbudowę zakończono 23 lipca 2004 r. W lipcu 2005 Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Powrót do Medjugorie. Obiadokolacja i nocleg.

mostar

01.08.20 — śniadanie, wykwaterowanie i przejazd niezwykle malowniczą Dolną Neretwy do Sarajewa, miasta, które najbardziej ucierpiało podczas wojny na Bałkanach. Wspólne zwiedzanie miasta — unikatowej, pięknej Starówki — Baszczaarsziji. Czas na obiad (we własnym zakresie) i zakup pamiątek. Wyjazd z Sarajewa w kierunku Węgier. Nocny przejazd przez Słowację.

sarajewo

02.08.20 — śniadanie w miasteczku Krupina na Słowacji (we własnym zakresie). Obiad już w Polsce (we własnym zakresie). Przyjazd do Torunia około godziny 16.00.

*Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności w realizowaniu planu w zależności od różnych nieprzewidzianych okoliczności.

Pobierz program (PDF)

Pobierz formularz zgłoszeniowy (PDF)

Ubezpieczenie podróży zagranicznych
Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym_IPID_BP2018
OWU Bezpieczne Podróże_2018_202005

 Ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej
Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym_IPID_KIT
OWU Koszty Imprezy Turystycznej