IMG_1797_1

AFRYKA nie taka DZIKA II

AFRYKA nie taka DZIKA II

(11.11.-18.11.2022r.)

Cena: 1500zł + 400 euro Zaliczka 1500zł – do 10.09.2022r.

Reszta kwoty – do 10.10.22 r.

 

Na wstępy i napiwki trzeba przeznaczyć 15 euro płatne w autokarze u pilota.

 

Świadczenia:- przejazd autokarem z Torunia na lotnisko w Polsce,

- przelot samolotem do Agadiru i z powrotem,

- 7 noclegów w bardzo dobrych warunkach, w tym jeden nocleg na pustyni u Berberów,

- wyżywienie- śniadania, obiadokolacje- w Maroko,

- wszystkie przejazdy nowoczesnym autokarem po Maroko,

- samochody terenowe, wielbłądy oraz występ zespołu na pustyni,

- ubezpieczenie KL i NNW,

- przewodnicy w określonych miastach,

- opieka pilota,

- opieka marokańskiego rezydenta.

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów!

Temperatura, której się spodziewamy na miejscu to przedział 25- 28 stopni.

Paszport wymagany z datą ważności nie krótszą niż 3 miesiące, licząc od dnia powrotu do Polski z wycieczki!!!

Plan wyprawy:

Dzień 1- 11.11.- piątek - wyjazd na lotnisko w Krakowie o godz. 04.00 z parkingu Cinema City. Odprawa godz. 12.00, wylot do Agadiru godz. 14.00. Wszyscy otrzymają karty pokładowe  w autobusie. Czas trwania lotu to około 4 godziny. W Agadirze na lotnisku po odebraniu bagaży wsiadamy w autokar i jedziemy na obiadokolację i spacer wieczorny po placu Jamal el Fna w samym sercu Marakeszu. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3- 12.11.- sobota - śniadanie typu la petit dejeuner- śniadanie w wersji french- godziny śniadań ustalimy wspólnie. Po śniadaniu idziemy do Medyny czyli starówki Marrakeszu. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Po południu przejazd do miasta filmowców- Ouarzazate. Przejeżdżamy przez Góry Atlas. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w Ouarzazate.

Dzień 4- 13.11.- niedziela -po śniadaniu wyjazd do miasteczka Ait Benhaddou, jest to pozostałość po Marokańskim Studiu Filmowym, gdzie nagrywane były wielkie hollywoodzkie produkcje filmowe jak Mumia, Królestwo Niebieskie. Zobaczymy także miejsce, gdzie nakręcono Gwiezdne Wojny. Zobaczymy twierdzę Taddart. Po przerwie dalsza kontynuacja jazdy na Saharę Południową. Dojazd na obiadokolację i nocleg do Zagory.

Dzień 5- 14.11.- poniedziałek

-po śniadaniu przejeżdżamy do pobliskiej wsi słynącej z produkcji tradycyjnej ceramiki Putri – wazy i naczynia ręcznie robione. Przejazd do Mhamidu, tam zostawiamy autokar, przesiadamy się do jeepów i jedziemy do Ergu Chigaga, zakwaterowanie we wspaniałych namiotach na pustyni, wyjazd wielką karawaną wielbłądów na największą wydmę Sahary, ponad 300m wysokości, długość 46km. T am sesja fotograficzna, niesamowite widoki wydm u podnóża pasma górskiego stanowiącego granicę z Algierią. Powrót karawany, kolacja, występy zespołu, ognisko, impreza, nocleg.

Dzień 6- 15.11.- wtorek

- śniadanie, przejazd samochodami terenowymi przez pustynie około 150 km, poznamy prawdziwe i groźne oblicze Sahary. Zobaczymy pustynię piaszczystą, kamienistą z wielkimi głazami oraz górzystą. Prawdziwa gratka dla fanów off roadu. Dojedziemy do Saharyjskiego miasta Foum Zguid, tam przesiądziemy się w autokar który dzień wcześniej dojedzie okrężną drogą asfaltową.  Kontynuacja podróży autokarem w stronę Oceanu i białych plaż wzdłuż granicy z Algierią. Trasa ta została oddana do użytku dopiero przed 2015 rokiem i dzięki temu mamy możliwość podziwiać dzikość nie zamieszkanej i surowej Sahary. Dojazd do miasta Guelmim, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7- 16.11.- środa

-śniadanie, wyjazd w stronę Sahary Zachodniej, która stanowi dla wielu polityków oddzielne państwo o które to trwa spór między Algierią i ludami sahelu. Terytorium Sahary Zachodniej jest obecnie pod  faktycznym władaniem Maroka. Po drodze kilkukrotnie zatrzymamy się nad Oceanem podziwiając piękne plaże i formacje skalne, a także będziemy podziwiać białe wydmy i dzikie plaże. Dojazd do miasta Tarfaja, w którym znajduje się muzeum Antoine de Saint Exupery. Tutaj na białych plażach Tarfaji rozgrywała się akcja „Małego Księcia”.  Obiadokolację i nocleg.

Dzień 8- 17.11- czwartek

-śniadanie, wyjazd na północ w stronę Agadiru, przejedziemy przez Sidi Ifni, podziwianie formacji skalnych w osadzie Legzira. Dojazd na obiadokolację i nocleg w Agadirze.

Dzień 9- 18.11- piątek

- wczesne śniadanie, przejazd na lotnisko. Wylot godz. 08.00. Godz. 13.30 przylot do Krakowa. Powrót do Torunia około godz. 21.00.

Zgłoszenie_2022

Maroko II 11-18.11.22